Brąz suwalczanina na Mistrzostwach Karate Kyokushin

Franciszek Kimszal z suwalskiego klubu Karate Kyokushin zdobył brąz

Franciszek Kimszal z suwalskiego klubu Karate Kyokushin zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Karate Kyokushin Seniorów Open i Juniorów Młodszych.

W niedzielę 9. października w Zielonce koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Karate Kyokushin seniorów Open i Juniorów Młodszych. Wystartowało w nich 212 zawodników z 66 klubów. Suwalski Klub Karate Kyokushin przygotował do startu dwóch juniorów młodszych (14-15 lat). Kacper Kluczyński wystartował w kata i kumite do 65 kg, a Franciszek Kimszal w kumite do 55 kg. Suwalscy zawodnicy wrócili z Mistrzostw z jednym medalem. Franciszek Kimszal po wygraniu dwóch walk zdobył brązowy medal w kategorii kumite do 55 kg. Natomiast Kacper Kluczyński zajął szóste miejsce w kata Juniorów Młodszych, a w kumite przegrał w pierwszej walce po dogrywce przez wskazanie sędziów.