Zrywają asfalt na Sikorskiego

rozpoczął się kolejny etap remontu ulicy Sikorskiego

 

W piątek (22.09) rano rozpoczął się kolejny etap remontu ulicy Sikorskiego na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Gałaja. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, gdyż zrywany jest stary asfalt. 

 

W połowie września rozpoczęły się prace związane z remontem jezdni ulicy Sikorskiego na ponad kilometrowym odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Gałaja. Początkowo nie były one uciążliwe dla kierowców i skupiały się przede wszystkim na rozbiórce kostek przystankowych. Dziś rano rozpoczęła się już wymiana asfaltu i kierowcy muszą liczyć się z większymi niż dotychczas utrudnieniami. Koszt inwestycji wyniesie 2,4 mln zł, z czego 1,2 mln to dofinansowanie, jakie miasto pozyskało z Ministerstwa Infrastruktury.

 

Dodajmy, że rozpoczęła się również przebudowa ronda przy ulicach Bulwarowa, Sikorskiego, E. Plater. Pochłonie ona 3,6 mln zł. Na tę inwestycję Miastu udało się pozyskać 1,5 mln zł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego. Plan to wyremontowanie ronda, które zniszczyły m.in. ciężarówki ze żwirem oraz dobudowanie dodatkowego pasu do skrętu w prawo z ulicy Bulwarowej w ulicę Sikorskiego.

 

Kolejne miejsce z utrudnieniami to skrzyżowanie ulic Daszyńskiego - Franciszkańska - 11 Listopada, które został wyłączone z ruchu. Dojazd do ulicy 11 Listopada odbywa się wyznaczoną drogą tymczasową znajdującą się w rejonie ww. skrzyżowania.

 

1 Komentarzy

Cytat :"...wyremontowanie ronda, które zniszczyły ciężarówki ze żwirem ". Pytanie, jakim cudem ciężarówki ze żwirem jeżdżą przez centrum Suwałk ? Odp. pan Rynio dał im specjalną zgodę w zamian za co ? Powinien sam ze swoją świtą z Ratusza ten remont zrobić !

Dodaj komentarz