Policyjny pościg za nieletnim

Przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli

 

Przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci z Augustowa po pościgu zatrzymali 17-latka, który nie posiadał uprawnień do kierowania.

 

W miniony poniedziałeke (27.03) policjanci z augustowskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców na ulicy Turystycznej. Po godzinie 12.00 zauważyli mercedesa, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 kilometry na godzinę. Gdy próbowali zatrzymać go do kontroli, kierowca gwałtownie zjechał do zatoki autobusowej. Następnie ruszył i zaczął uciekać w kierunku ulicy Studzienicznej. 

 

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna przez cały czas ignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Dojeżdżając do Śluzy Swoboda, kierowca wraz z pasażerem porzucili pojazd, a ucieczkę kontynuowali pieszo. Kilkaset metrów dalej zostali zatrzymani przez dzielnicowych. Szybko wyszedł na jaw powód niezatrzymania się do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 17-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania. Mieszkaniec miasta usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli. Odpowie również za przekroczenie prędkości oraz kierowanie bez uprawnień. 

 

Dodaj komentarz