Jechał za szybko i pod wpływem

ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy

 

Suwalscy policjanci zatrzymali 31-latka, który pędził renault przez Łanowicze Duże mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wpadł, bo w obszarze zabudowanym jechał prawie 90 kilometrów na godzinę.

 

W niedzielę (31.07) przed południem suwalscy policjanci kontrolowali prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy po drogach gminy Przerośl. Łanowicze Duże internauci wskazywali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce, gdzie kierowcy mocniej naciskają pedał gazu. Jak się okazuje, nie bez przyczyny. Chwilę po 10 policjanci zatrzymali renault, którego kierowca jechał z prędkością 88 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50. Podczas rozmowy z mężczyzną  policjanci wyczuli  alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie 31-latka.

 

Niestety to nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez suwalskich policjantów. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce mundurowych na ulicy Daszyńskiego w Suwałkach. 38-latek kierował peugeot-em mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz