PWIK, PEC i OSIR do odśnieżania

Dodatkowe służby zaangażowane w odśnieżanie Suwałk

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o skierowaniu sprzętu i ludzi z PWIK, PEC i OSIR do wsparcia prac Zarządu Dróg i Zieleni przy odśnieżaniu miasta.

 

Po dwudniowych intensywnych opadach teren naszego miasta przykryła kilkudziesięciocentymetrowa warstwa mokrego, ciężkiego śniegu. Jak informuje suwalski Ratusz, na ulicach miasta pracuje 29 sztuk ciężkiego sprzętu oraz brygady odśnieżające za pomocą łopat. Dodatkowo Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o skierowaniu sprzętu i ludzi z PWIK, PEC i OSIR do wsparcia prac Zarządu Dróg i Zieleni.

 

- Apeluję również do zarządców budynków by szczególną uwagę zwracali na dachy, na których zalega ciężki, zbity, mokry śnieg. Szczególną uwagę proszę zwrócić na dachy płaskie w obiektach handlowych, gdzie przebywają ludzie. Historia pokazała, że takie budynki są najbardziej narażone na zawalenie z powodu zbytniego obciążenia dachów – apeluje prezydent Renkiewicz.

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji administrujący m.in. halą Suwałki Arena oraz Aquaparkiem od dwóch dni usuwa śnieg z dachów wszystkich swoich obiektów. Podobne działania powinni prowadzić zarządcy wszystkich budynków na terenie Suwałk. Prognozy wskazują, że opady śniegu powinny ustać w ciągu kilku najbliższych godzin. Jednak od weekendu temperatura spadnie kilka stopni poniżej zera co spowoduje zamarznięcie mokrego śniegu.

 

Źródło: UM Suwałki

7 Komentarzy

Adrian

27/01/2021

OSiR jest jednostką budżetową miasta i prezydent może im kazać wszystko,
natomiast PEC i PWiK są spółkami ze swoim zarządem i radą nadzorczą, a pan prezydent formalnie może im naskoczyć.

Jak widać w Suwałkach wszystko opiera się na nieformalnych układach i powiązaniach.

Mietko

28/01/2021

Jakie przestepstwo? Siedza na dupach w pecu to moga chwycic za lopate i do sniegu!szczegolni ci biurowi w bialych kaskach. Troche rozrywki i ruchu im sie przyda.

Ciekawe kiedy pierwsze efekty odśnieżania bo poza głównymi ulicami tragedia a idą mrozy

Dodaj komentarz