Pogotowie ratunkowe w Suwałkach i szpital w Sejnach z nowym sprzętem

Respiratory, defibrylatory i urządzenia do kompresji klatki piersiowej

 

Respiratory, defibrylatory i urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości niemal 1,5 mln zł trafią do Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz do Szpitala Powiatowego w Sejnach. 

 

Sprzęt, który Ministerstwo Zdrowia otrzymało ze Światowej Organizacji Zdrowia, przekazał w czwartek (7.09) przedstawicielom placówek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. To wsparcie dla Polski w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie oraz działaniami podejmowanymi na rzecz uchodźców. Sprzęt medyczny trafi do zespołów ratownictwa medycznego czynnie zaangażowanych w udzielanie pomocy osobom przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej w wyniku wojny.

- Cieszę się, że możemy być pośrednikami w przekazaniu sprzętu do podlaskich jednostek ochrony zdrowia. Trafiło do nas 31 nowoczesnych urządzeń, które są sprawdzone, bo takich właśnie używają zespoły ratownictwa medycznego. Mam nadzieję, że będzie to istotne wsparcie ich działań, które pomoże ratować życie i zdrowie pacjentów. Opieka medyczna nad uchodźcami z Ukrainy to dodatkowe obciążenie dla ratowników medycznych. Do tej pory, czyli od końca lutego 2022 roku, wyjeżdżali do nich z pomocą ponad 640 razy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Szacowana wartość przekazanego wczoraj sprzętu to 1 mln 490 tys. zł.

  • SP ZOZ WSPR w Białymstoku otrzymało 14 urządzeń: 2 defibrylatory, 7 respiratorów i 5 urządzeń do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 660 tys. zł.
  • WSPR SP ZOZ w Łomży - 9 urządzeń: 2 defibrylatory, 4 respiratory, 3 urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 430 tys. zł.
  • WSPR SP ZOZ w Suwałkach - 5 urządzeń: defibrylator, 2 respiratory, 2 urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 250 tys. zł.
  • SP ZOZ w Sejnach - 3 urządzenia: defibrylator, respirator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 150 tys. zł.
     

Źródło: PUW

Dodaj komentarz