Uczniowie z Suwałk otrzymali naukowe stypendia marszałka

stypendia za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023

 

Julia Życzkowska, Nikola Konikowska, Patryk Sokół i Mateusz Kuprewicz to uczniowie z Suwałk, którzy w środę (06.12) z rąk marszałka Artura Kosickiego otrzymali stypendia za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023. 

 

Wczoraj marszałek Artur Kosicki i członek zarządu Marek Malinowski wręczyli stypendia za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023 pięćdziesięciu ośmiu uczniom z regionu. To laureaci konkursów, olimpiad lub turniejów na szczeblach wojewódzkim, ogólnopolskim bądź międzynarodowym. Tegoroczna kwota wsparcia wynosi 6 tys. zł dla jednego stypendysty. To o 2 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Stypendium jest przyznane za 10 miesięcy nauki w poprzednim roku szkolnym i zostanie wypłacone jednorazowo.

- Bardzo się cieszę, że stypendiów jest z roku na rok coraz więcej, że cały czas potencjał naszego regionu rośnie. Serdecznie wam gratuluję i dziękuję za to, że trzymacie poziom. Pokazujecie, że województwo podlaskie potrafi działać w sferze nauki, propagujecie ją. To wy jesteście przyszłością tego regionu i tego kraju – powiedział Artur Kosicki. 

W gronie 58 stypendystów znalazło się czworo uczniów suwalskich szkół:

 

  1. Życzkowska Julia, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa  w Suwałkach; Olimpiada Wiedzy o Żywności - laureatka ogólnopolska; średnia ocen 5,00.
  2. Sokół Patryk, Zespół Szkół Technicznych nr 3 w Suwałkach; Olimpiada Wiedzy  i Umiejętności Budowlanych - laureat ogólnopolski; średnia ocen 5,47.
  3. Kuprewicz Mateusz, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach; Olimpiada Filozoficzna - laureat ogólnopolski; średnia ocen 5,31.
  4. Konikowska Nikola, Technikum nr 3 w Suwałkach; Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - laureatka ogólnopolska; średnia ocen 5,71.

 

Uroczystość uświetniły występy solistów Opery i Filharmonii Podlaskiej: Moniki Ziółkowskiej i Macieja Nerkowskiego przy akompaniamencie pianistki Kariny Komendery.

Dodaj komentarz