Uczniowie wrócili w szkolne mury

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2022/23 w Suwałkach

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego odbyła się w czwartek (01.09) w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach.

 

12130 uczniów i 1247 nauczycieli rozpoczyna dziś naukę w przedszkolach i szkołach w Suwałkach. Po wakacyjnym odpoczynku dzieci i młodzież ponownie rozpoczynają rok szkolny. Zanim jednak zasiądą w szkolnych ławkach w każdej ze szkół odbyła się inauguracja roku. W tym roku ta główna miała miejsce przy ulicy Sikorskiego w ZS 6, gdzie oprócz uczniów i nauczycieli zebrali się samorządowcy, parlamentarzyści, dyrektorzy miejskich instytucji i władze miasta. Były życzenia na nadchodzący rok, przemówienia i występy artystyczne. Zebranych przywitała Joanna Woronko, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego. Jak mówiła dyrektor, każdy nowy rok szkolny jest trudny, a zamiany edukacyjne wpisane są w funkcjonowanie szkoły. W tym roku dochodzą też takie sprawy jak wzrost cen prądu czy ogrzewania. 

- Nie mamy się czego obawiać. Jest dużo zmian natomiast patrzę optymistycznie w przyszłość i mam nadzieję, że wszystkim wyzwaniom sprostamy. Mamy w głowie wzrosty cen, staramy się oszczędzać media tam, gdzie jest to możliwe. Natomiast samorząd na pewno będzie myślał o tym skąd wziąć pieniądze na te podwyżki, bo są one konieczne.

Zapytana o możliwy strajk nauczycieli o którym głośno jest ostatnio w całym kraju Woronko przyznała, że jej zdaniem raczej do niego nie dojdzie. 

- Z tego co obserwuje i z rozmów z nauczycielami wynika, że takiego strajku jak był ostatnio raczej nie będzie. Jesteśmy już nauczeni doświadczeniem ostatniego strajku. Właściwie nic on pozytywnego nam nie przyniósł, dlatego nie sądzę, aby nauczyciele zaprzestali swojej pracy.   

 

Dodaj komentarz