Marsz "Kolorowej Skarpetki" w Światowy Dzień Zespołu Downa

obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w Suwałkach

 

Z nami, nie dla nas - takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Światowego Dnia Zespołu Downa. We wtorek (21.03) ulicami Suwałk przeszedł marsz "Kolorowej Skarpetki".

 

21. marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. 

 

We wtorek ulicami Suwąłk przeszedł marsz "Kolorowej Skarpetki", zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach. W kolorowym pochodzie uczestniczyli również uczniowie Zespołu  Szkół Ogólnokształcących z Sejn, wolontariuszki z SP 11 i SP 6 przedszkolaki z NTSP Bajka oraz młodzież z Liceum Mundurowego z ZDZ w Suwałkach. Były prezenty i tulipanowa akcja informacyjna dla mieszkańców miasta. Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem "Z nami, nie dla nas".

 

Foto: SOSW nr 1 w Suwałkach

Dodaj komentarz