Inwestycje w suwalskich szkołach: umowy podpisane, czas rozpocząć prace

Polski Ład: 30 mln zł na suwalskie szkoły podstawowe

W piątek (03.06) w Urzędzie Miasta w Suwałkach podpisano umowy na wykonanie inwestycji w czterech suwalskich Szkołach Podstawowych.

 

W październiku ubiegłego roku ogłoszone zostały wyniki I edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Miasto Suwałki otrzymało wtedy niemal 30 milionów złotych na kompleksową poprawę ogólnodostępnej infrastruktury sportowej, które rozdysponowane zostały w czterech Szkołach Podstawowych - chodzi o basen w SP 10, boiska sportowe w SP 2 i 7 oraz boisko i blok sportowy w SP 5. Następnie miasto ogłosiło przetargi (z czego przy SP10 dwukrotnie), a po wyłonieniu wykonawców przyszedł czas na podpisanie umów. W związku z tym dziś w suwalskim Ratuszu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk spotkał się w obecności mediów z wykonawcami, aby złożyć podpisy. W konferencji prasowej udział wzięli również dyrektorzy szkół, w których prowadzone będą prace budowlane: Ewa Brzozowska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Halina Walendzewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10, Adam Kowalski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 i Patryk Witkowski, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7.

- Podpisujemy dziś umowy o wartości prawie 40 milionów złotych, dzięki którym będziemy mogli przeprowadzić w naszym mieście olbrzymie inwestycje. Poprawimy przyszkolną bazę sportową dzięki środkom pozyskanym z pierwszego rozdania Polskiego Ładu. Otrzymaliśmy blisko 30 mln i ze swoich środków musimy dołożyć niespełna 10 mln. Infrastruktura przy suwalskich szkołach ciągle wymaga poprawy i wciąż jest wiele potrzeb. Wykonawcy w ekspresowym tempie przystąpią do wykonywania zadań i na pewno ta baza sportowa przy szkołach będzie wyglądała inaczej - mówił włodarz.  

Podpisane umowy dotyczą:

  1.     Szkoła Podstawowa nr 5: „Budowa boiska do piłki nożnej trawy syntetycznej o wym.60x100m, bieżni, boiska do piłki plażowej, 2 skoczni, rzutni wraz z zapleczem”. Inwestycję zrealizuje firma REM-BUD Sp. z o.o. Wartość kontraktu 12 848 731,22 zł brutto. Termin zakończenia 31.10.2022 r.
  2.     Szkoła Podstawowa nr 5:  „Przebudowa i remont bloku sportowego (2 duże i 2 małe sale gimnastyczne i sala do zajęć korekcyjnych wraz z zapleczem szatniowym”. Inwestycję zrealizuje firma REM-BUD Sp. z o.o. Wartość kontraktu 7 233 537,70 zł brutto. Termin zakończenia 31.10.2022 r.
  3.     Szkoła Podstawowa nr 2: „Remont nawierzchni boiska z trawy syntetycznej o wym. 37x55m”. Inwestycję zrealizuje firma Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. Wartość kontraktu 1 024 291,11 zł brutto. Termin zakończenia 31.10.2022 r.
  4.     Szkoła Podstawowa nr 7: „Remont nawierzchni boiska z trawy syntetycznej o wym. 52x96m”. Inwestycję zrealizuje firma Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. Wartość kontraktu 1 672 729,89 zł brutto. Termin zakończenia 31.10.2022 r.
  5.     Kompleksowy remont basenu w Szkole Podstawowej nr 10 o wymiarach 12,5m x 25m wraz z przebudową zaplecza szatniowo-sanitarnego i pozostałej infrastruktury. Inwestycję zrealizuje firma REM-BUD Sp. z o.o. Wartość kontraktu 16 509 994,80 zł brutto. Termin zakończenia 24.03.2024 r.


Prezydent przyznał, że w szczególności cieszy go kwestia Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie wciąż niedokończony jest stadion. Dużo dyskusji od dawna wywoływał też temat basenu w "dziesiątce".

- Szkoła stoi trochę na uboczu. Jeździłem tam od kilku lat na zaproszenie różnych dyrektorów i oglądałem ten stadion, choć ciężko to nazwać stadionem. Ten teren po prostu musi być zagospodarowany i jest to olbrzymia inwestycja. Jeżeli dodamy do tego modernizację bloku sportowego to z tych 40 milionów połowa zostanie w SP5. Było dużo dyskusji na temat remontu, a w zasadzie odbudowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 10. Jest to trzeci basen na utrzymaniu miasta i jest to kosztowna sprawa. Postanowiliśmy, że spróbujemy ulokować wniosek o remont basenu w różnych programach i gdybyśmy nie otrzymali dofinansowania to myślę, że nie było by nas stać na jego odbudowę.

 

2 Komentarzy

W ubiegłym roku mieszkańcom wybudowano boisko między blokami ul. Klonowej 41 (dom złotego wieku) i Klonową 43. Wycięto wszystkie stare drzewa, które mieszkańcy chcieli zachować. Przed szkołą nr 5 naprzeciw Klonowej 51 a Nowomiejską jest boisko ORLIK. Jakiś miesiąc temu przy Pileckiego a Młynarskiego oddano Bigpark - obiekt do jazdy wyczynowej rowerem. Obecnie chwalicie się obiektem sportowym między szkołą na ul. Klonowej 51 a tym bigparkiem. W planach jest jeszcze kolejne boisko za bigparkiem a kościołem.To jest 5 dużych obiektów sportowych na terenie maksymalnie 10km2. Radni opanujcie się. Gdzie zanajdziecie tylu sportowców? Czy myślicie, że dziadkowie będą grać w kosztkówkę, księża w piłkę nożną, a działkowicze jeżdzić wyczynowo na rowerze? Jaki sport planujecie dla miłośników zwierząt?

Czy chciałby Pan mieszkać w takiej okolicy? Wychodzi Pan po zakupy boisko, idzie Pan do autobusu ORLIK, wychodzi Pan z psem na spacer kompleks sportowy, 15minutowy spacer w stronę działek teren wyczynowy rowarzystów, idzie Pan do Kościoła kolejne boisko. Teraz to już Kościołów i Biedronek jest mniej. Gdzie te obiecane parki?

Dodaj komentarz