Dzień Inżyniera w PUZ

Lekcje pokazowe, wykłady, prezentacje i otwarte pracownie

 

Lekcje pokazowe, wykłady, prezentacje i otwarte pracownie - w miniony piątek (24.11) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach odbył się Dzień Inżyniera.

 

Młodzież ze szkół o profilach technicznych z Suwałk i Augustowa odwiedziła suwalską Uczelnię w ramach Dnia Wydziału Politechnicznego PUZ. Zebrani spotkali się w auli im. prof. Bronisława Geremka, gdzie dr n. o zdr. Barbara Kiełczewska mówiła o nowoczesnych metodach analizy składu ciała (tradycyjnych: pomiar masy i obwodów ciała oraz fałdu skórnego, a także nowoczesnych: BIA, DXA, MRI, pletyzmografia). Dr inż. Paula Razin opowiadała natomiast o transporcie autonomicznym (poziomach automatyzacji, kluczowych komponentach, zaletach i wadach, czy rekomendacjach). 

 

Na patio Uczelni na zainteresowanych czekało również Inżynierskie Koło Naukowe ze swoimi projektami (m. in.: „zautomatyzowany projekt przejazdu kolejowego” i „mechatroniczny układ sterowania osią x y labiryntu”). Otwarte dla młodzieży były również pracownie i laboratoria, w których wykładowcy zorganizowali lekcje pokazowe i opowiadali m. in. o: chemii oczami inżyniera, smogu, pojazdach specjalnych, materiałach budowlanych, czy inżynierii odwrotnej.

 

Dodaj komentarz