CKR z dofinansowaniem na kształcenie zawodowe młodzieży

Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach z dofinansowaniem

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach znalazł się w gronie 18 szkół w województwie, które otrzymają dofinansowanie na kształcenie zawodowe młodzieży.

 

Zarząd województwa podlaskiego na czwartkowym (16.03) posiedzeniu zwiększył o blisko 5 milionów złotych budżet konkursu unijnego na kształcenie zawodowe młodzieży. Pozwoliło to na przyznanie dodatkowego wsparcia na projekty już realizowane w osiemnastu szkołach w Podlaskiem. Program zakłada dodatkowe staże i kursy zawodowe dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli, wyjazdy edukacyjne, wyposażenie pracowni zawodowych i informatycznych oraz sal lekcyjnych. Wśród 18 placówek z województwa jest jedna z Suwałk, a mianowicie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa.

- Oszczędności w programie regionalnym postanowiliśmy przeznaczyć na zwiększenie dotacji w tym konkursie. To będą bardzo dobrze wydane pieniądze, ponieważ te przedsięwzięcia mają na celu dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb podlaskiego rynku pracy. Absolwenci tych szkół będą świetnie przygotowani do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie – stwierdził Marek Malinowski, członek zarządu województwa podlaskiego, odpowiedzialny m.in. za sektor edukacji. 

Dodaj komentarz