Wkrótce nabór wniosków o dopłaty do wymiany pieców

 9. edycja suwalskiego programu dopłat do wymiany pieców

 

W przyszłym tygodniu rozpocznie się 9. edycja suwalskiego programu dopłat do wymiany pieców na nowe, bardziej ekologiczne urządzenia.

 

Nabór wniosków rozpocznie się 15 lutego i potrwa do końca marca. Zasady są identyczne jak do tej pory. Dotacje również są pozostawione na tym samy poziomie czyli od 3.000 do 6.000 zł dla domów jednorodzinnych i 15.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych. Dotacja będzie udzielana, w pierwszej kolejności na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, następnie do sieci gazowej, a w dalszej kolejności na wymianę na nowe źródło ciepła, w przypadku gdy nie istnieje możliwość podłączenia nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

 

Władze miejskie przez 8 ostatnich lat wsparły wymianę źródeł ciepła w 493 budynkach, a łączna kwota dotacji z budżetu miasta wyniosła 1 770 441,46 zł. Największą popularnością cieszyły się podłączenia do sieci gazowej, których było aż 281.

- Cieszę się, że mimo kryzysu energetycznego, który dotknął całą Europę, suwalczanie nadal chcą inwestować w źródła ciepła, które są bardziej ekologiczne niż stare wyeksploatowane kotłownie domowe. Te dotacje pomagają w znacznym stopniu udźwignąć ciężar finansowy inwestycji o czym świadczą powyższe statystyki – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wszelkie pytani można kierować do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach: 87 5628210.

Dodaj komentarz