Święto Straży Miejskiej w Suwałkach

Życzenia, awanse i nagrody otrzymali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Suwałkach

Życzenia, awanse i nagrody otrzymali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Suwałkach, którzy w poniedziałek (29.08) mają swoje święto. 

 

Dziś w suwalskim Ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta miasta Czesława Renkiewicz z Grzegorzem Kosiński, komendantem Straży Miejskiej i funkcjonariuszami z Suwałk. 29. sierpnia przyda bowiem święto tej formacji. W związku z tym nie zabrakło życzeń, ale były też awanse i nagrody.

- Dziękuję za służbę, którą niesiecie mieszkańcom naszego miasta. Można na was liczyć podczas organizacji świąt i uroczystości ale również każdego dnia. Waszą pracę oceniam bardzo dobrze – mówił podczas spotkania Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Do codziennych obowiązków miejskich strażników należy szeroko rozumiane dbanie o porządek i bezpieczeństwo na ulicach naszego miasta. Strażnicy dbają o miejski monitoring, pomagają uruchomić samochód w sezonie zimowym, czy prowadzą akcje prewencyjne w szkołach i przedszkolach. Czasem dochodzi też do nieco mniej typowych interwencji, czego w ostatnim czasie mieliśmy dwa przykłady. W lipcu strażnicy  zostali wezwani na opuszczoną posesję przy ulicy Dąbrowskiego, gdzie w studzience kanalizacyjnej znajdowała się sarna. W tym samym miesiącu doszło do jeszcze ważniejszej interwencji - uratowania życia noworodka. 

 

15 Komentarzy

mieszkaniec

29/08/2022

Wożenie korespondencji i noszenie wieńców podczas uroczystości to główne zadania tej służby, nieoficjalne opinie pracowników UM  w Suwałkach.

JestemZa

29/08/2022

Zlikwidować bo nawet jak się zadzwoni to przyjadą i problemu nie widzą jeśli chodzi o źle zaparkowane auta , jedynie pilnują na swoich osiedlach aby znajomi parkowali gdzie chcą a jak ktoś obcy się pojawi to odrazu karteczka i mandacik ,choć obok stoją inne auta ale ich już nie widzą . A jak się pójdzie do nich z karteczką to tylko szczekają i odsyłają do komendanta żałosne. Nieroby i tyle bo tłumacza też że miarką nie będą mierzyć i jeszcze kłamią że na niektórych miejscach można stać choć znaki mówią co innego ale swoich nie karzą i tyle!!! Do grabienia liści tyle się nadają!!

janina

29/08/2022

pomagaja zawsze chętni do pomocy jakby ich zliwkidowali to by była katastrofa w mieście niebyły by gdzie zaparkowac bo policja to leniwce słabo sie angażują w pomoc dla społeczeństwa tylko wlepiaja mandaty

Dodaj komentarz