Remont ul. Legionów zakończony, prace na ul. Pogodnej

Zakończyły się roboty drogowe związane z przebudową układu komunikacyjnego

 

Zakończyły się roboty drogowe związane z przebudową układu komunikacyjnego przy ul. Legionów w Suwałkach. Aktualnie pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach wznowili prace remontowe na ulicy Pogodnej.

 

Roboty drogowe prowadzone przy ulicy Legionów były związane z przebudową układu komunikacyjnego. W ramach wykonanych prac powstały m.in. dodatkowe cztery miejsca parkingowe jak również utwardzono teren w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Inwestycja została zrealizowana na wniosek Radnego Adama Ołowniuka oraz mieszkańców ww.  ulicy, którzy zwracali uwagę na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych oraz niezagospodarowany teren.

 

To nie jedyne prace drogowe prowadzone obecnie na terenie Miasta Suwałki. Na suwalskich bulwarach nad rzeką Czarna Hańcza zakończyły się prace odtworzeniowe nawierzchni chodników związane z inwestycją prowadzoną przez firmę zajmującą się wykonaniem przyłączy elektrycznych do ogródków gastronomicznych w okolicach Starej Łaźni. W ramach prac remontowana jest nawierzchnia chodników z zachowaniem normatywnych spadków, odtwarzana też jest zieleń w pobliżu prowadzonych prac.

 

Aktualnie wznowiono także prace remontowe na ulicy Pogodnej, pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania ZDiZ w Suwałkach wymienią nawierzchnię chodników oraz zjazdów. W wyniku przeprowadzonych działań zostanie wyremontowany ciąg pieszy o długości 220 mb i powierzchni 540 m2. Dodatkowo przy wsparciu finansowym pobliskich przedsiębiorców powstaną dodatkowe miejsca parkingowe, które ułatwiają prowadzenie im działalności gospodarczej oraz zlikwidują problematyczne parkowanie pojazdów wzdłuż ul. Pogodnej.

 

Źródło: ZDiZ Suwałki

3 Komentarzy

aaaaaA

04/07/2024

Za to na Świerkowej praca wre pełną parą nic się nie dzieje już od miesiąca...

Andrzej

04/07/2024

Dodane przez aaaaaA w odpowiedzi na

dokładnie, żenada co tam się dzieje, po co to zamykać, czy ograniczać prędkość jak nie ma zamiaru wykonywania żadnych prac??

Pewnie Szefu ma rozpoczetych jednoczesnie kilka zlecen, a ludzi tylko tylu ilu ma i nimi rotuje po placach budowy. Szefu ma jeszcze czas na Swierkowej przeciez sie nie pali.

Dodaj komentarz