Przedsiębiorcy dołożą się do remontu drogi

Właściciele firm leżących przy ul. Północnej w Suwałkach porozumieli się z prezydentem

 

Właściciele firm leżących przy ul. Północnej porozumieli się z prezydentem Suwałk w sprawie wyremontowania dwóch najbardziej zniszczonych odcinków drogi prowadzącej do ich firm. 

 

W połowie lutego przedstawiciele firm Stollar Systemy Okienne, HEDAN-PAK oraz Xpression wystosowali wspólne pismo do prezydenta Suwałk w kwestii nawierzchni, która prowadzi do ich firm na ulicy Północnej. W swym wniosku zwrócili się z prośbą o remont nawierzchni drogi stanowiącej dojazd z ulicy Północnej, w tym dostosowanie aktualnej jej nawierzchni do bieżącej przepustowości. Jak twierdzą, przejazd tą drogą od dłuższego czasu jest znacznie utrudniony, zaś w dniach z opadami atmosferycznymi (śnieg i deszcz i inne) przejazd  jest praktycznie niemożliwy. Dziury w nawierzchni oraz złogi błota uniemożliwiają jakiekolwiek poruszanie się nią tak samochodom osobowym jak i samochodom ciężarowym. 

 

We wtorek (27.02) Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk spotkał się w Ratuszu z przedstawicielami firm, aby wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie. Włodarz przekazał, że pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach szczegółowo przeanalizowali w jakim stanie znajduje się nawierzchnia drogi i oszacowali, że remont całego 670 metrowego odcinka to koszt ok 1,8 mln zł. Prezydent zaznaczył, że inwestycji nie ma w planach budżetowych na bieżący rok, ale jeśli przedsiębiorcy dołożą się do opłacenia inwestycji to nie trzeba będzie jej odkładać na później. 

 

- Tegoroczny załącznik inwestycyjny naszego budżetu nie przewiduje takiej inwestycji. Jednak proponuję byśmy nie odkładali tej sprawy i jeszcze w tym roku przystąpili do pierwszych prac związanych z remontem drogi do Państwa firm, który zaproponował właścicielom i przedstawicielom przedsiębiorstw, że Miasto Suwałki podejmie się remontu jeżeli będą oni partycypować w kosztach inwestycji. Jeżeli otrzymam od Państwa taką deklarację łatwiej będzie mi przekonać do tego Radnych Rady Miejskiej, którzy ostatecznie decydują o kształcie wydatków Miasta – przekazał prezydent Suwałk.

W trakcie spotkania uzgodniono, że wyremontowane zostaną dwa najbardziej zniszczone odcinki o długości 270 metrów, a pozostałe 400 metrów będzie utwardzone destruktem. Przedsiębiorcy uzgodnili, że w przyszłym tygodniu podejmą decyzję o podpisaniu porozumienia w tej sprawie z Prezydentem Suwałk oraz partycypacji w kosztach inwestycji. Docelowo droga wzdłuż tych firm ma zostać przebudowana w ramach planowanej budowy linii kolejowej Rail Baltica. W projekcie inwestycyjnym przewiduje się wykonanie całej drogi. Stanie się to jednak nie szybciej niż w 2027 roku.

 

3 Komentarzy

Skoro wywalił pieniądze w błoto na glupoty to skad ma być na to co jest potrzebne Suwalczanom.
Nagle jak grzyby po deszczu wyrosły bannery wyborcze Czesia, wie ktoś za czyje je postawiono, bo mam wrażenie, po ostatnich wydarzeniach, że za nasze.
 

Stollar ma jakieś niebywałe wpływy w mieście, chce remontu drogi, która służy tylko im. To chyba w jej interesie jest problem, dlaczego miasto /czytaj mieszkańcy/ ma inwestować w ulicę, której położenia nie zna 90% Suwalczan ? Wiadomo powszechnie, że firma boryka się z wielkimi kłopotami finansowymi w związku z utratą zamówień ze wschodu. Załoga pracuje pod presją nadchodzących zwolnień. Może się okazać, że firma padnie a droga pozostanie Bóg wie komu, wszak prowadzi w pole !

Dodaj komentarz