Prezes Prawa i Sprawiedliwości z wizytą w Suwałkach

Preze Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Suwałkach.

 

O złożach żelaza na Suwalszczyźnie, przesmyku suwalskim, bezpieczeństwie i obecnych działaniach rządu mówił w sobotę (05.11) w Suwałkach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.  

 

Prezes PiS kontynuuje swój objazd po kraju z hasłem "Dobry Rząd Na Trudne Czasy . Dziś, po sześciu latach od ostatniej wizyty, spotkał się ze swoimi wyborcami w auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Poruszone zostały tematy zarówno krajowe jak i te bardziej regionalne.

- Wszyscy jesteśmy równi, a nasza władza jest jak najbardziej przychylna i ,,ciepła” dla każdego Polaka. Nie pozwalamy na rozkradanie kraju, ale dążymy do wyrównywania szans i dbamy o budżet państwa inaczej niż opozycja. Bardzo mocno wspieramy Polaków. Zostały stworzone w ciągu ostatnich lat naszych rządów programy wsparcia. Nasza władza wbrew temu co mówi opozycja i Donald Tusk prężnie działa dla dobra obywateli. Dzisiaj mamy do czynienia z dużymi trudnościami: wcześniej była to pandemia COVID-19, obecnie wojna oraz kryzys globalny. Nie mamy zamiaru przyjmować polityki naszych przeciwników – my walczymy z napotkanymi problemami. Obniżamy ceny energii, poprzez nasze działania pomimo wysokiej inflacji mamy także wzrost płac. Robimy co możemy, aby bezrobocie do Polski nie przyszło, i aby jak najszybciej z obecnej inflacji wyjść.  Mimo obecnego kryzysu - prowadzimy politykę, która ogranicza inflację oraz nie powoduję wzrostu bezrobocia i nie uderza w gospodarkę realną. Nasze czyny są widoczne - mówił na wstępie Jarosław Kaczyński.

Odnosząc się do kryzysu energetycznego prezes PiS przyznał, że choć nie ma w naszym regionie węgla, to z czasem istotne mogą stać się złoża żelaza.

- Historia się nie skończyła, kryzysy się nie skończyły. Musimy mieć swój zasób energetyczny i my wiemy, że tym zasobem jest po prostu węgiel. Co prawda tutaj węgla nie ma, ale gdy przed wieloma laty tu przyjeżdżałem wykładać, już wtedy mówiło się, że na Suwalszczyźnie jest ruda żelaza. Nie wiem jak to w tej chwili jest tutaj traktowane. Czy jako coś co może realnie tworzyć przyszłą pomyślność tej ziemi, czy też nie, ale wiedzcie państwo, że jest to pamiętane i jeżeli tylko będzie możliwość tego wykorzystania to także będziemy to wykorzystywać. Niezależność surowcowa w dzisiejszym świecie jest też niezależnością bardzo ważną.

Podczas wizyty w Suwałkach nie mogło zabraknąć kwestii przesmyku suwalskiego i bezpieczeństwa.  

- Przesmyk suwalski jest szczególnym miejscem na terenie Polski i Europy i tu o to bezpieczeństwo musimy dbać. I dlatego musimy przyjmować zupełnie inną postawę niż postawa naszych poprzedników u władzy. Oni armię zwijali, a już szczególnie zwijali na wschód od Wisły. My tą armię rozbudowujemy i nie traktujemy tego jako przedsięwzięcie o charakterze gospodarczym, czy socjalnym, choć są to także miejsca pracy. Nie lekceważymy tego, ale przede wszystkim to jest kwestia bezpieczeństwa. Wydatki na zbrojenia od przyszłego roku będą bardzo gwałtownie rosły i osiągały nawet pięć procent PKB, łącznie z wydatkami pozabudżetowymi. Wydatkami na różnego rodzaju zakupy z Funduszu Rozwoju Sił Zbrojnych. To jest konieczność. Wyobraźmy sobie co by się stało gdyby Rosjanie w 3 lub 23 dni zajęli Ukrainę. Dzisiaj jest to problem światowy tylko dlatego, że potrafią oni już od ponad ośmiu miesięcy się bronić. Kto sam się nie broni nie jest broniony także przez innych. My musimy być w zdolni do tego, by bronić się sami. Wtedy inni nam pomogą. Liczenie, że inni za nas to zrobią jest naiwnością. No i jest także brakiem godności i odwagi. Dzisiaj tworzy się już powoli piąta dywizja, ale będzie też szósta, gdyż tyle jest nam potrzebne do skutecznej obrony. To mają być dywizje pełne, czterobrygadowe. Ma to być ogromna siła ognia ponieważ Ukraina pokazała, że jest to decydujące.    

Wizytę prezesa PiS ubarwił występ Przeroślaków - Kapeli Ludowej z Przerośli.

 

46 Komentarzy

***** ***

05/11/2022

Jak się czują mieszkańcy Suwałk, których nie wpuszczono na spotkanie, bo "mieszkańców" udawali przywiezieni w autokarach? Mam nadzieję, że nasz grubasek już więcej nie dostanie się do Parlamentu. Obudźcie się. 

Anonymous

05/11/2022

Patrzac na tych na sali to Kaczynski moze powiedzieć że 2x2 jest osiem, i oni w to uwierzą. Więc takie spotkanie nie ma sensu. Ale kto widzial sens i rozum w tej formacji?

Przeroślak , p…

05/11/2022

Mój dziadek brał udziału w cudzie nad Wisłą, Skorupka prowadził go i wszystkich ochotników do ataku. A Tuska dziadek gdzie walczył? Prał Polaków, służył w Wermachcie. Popierając go jesteście zdrajcy, pachołki Rosji 

Ciekawski Lewak

06/11/2022

Dodane przez Przeroślak , p… w odpowiedzi na

Chłopie małorolny nie wyzywaj ludzi od pachołków Rosji i nie wypisuj bzdur, jeżeli Twój dziadek walczył po Warszawą to szacun, szkoda że wnuczek to prymitywny nieuk, jak wytrzeźwiejesz to wpisz na wikipedii Józef Tusk,  doczytaj i nie pierd.ol pisowskich głupot, amen

tak jest! precz z PRL-em bis! precz z obrzydliwą kłamliwą propagandą sukcesu! precz z dyktaturą wymóżdżonych dziadów i ich służalczymi pachołkami! precz z preczem! 

Czarek...

07/11/2022

Dodane przez Przeroślak , p… w odpowiedzi na

Skąd wziął się dziadek z Wermachtu? Kilkanaście lat temu podczas kampanii wyborczej wymyślił to Kurski. Nawet w PiS mówili, że nikt w to nie uwierzy. Wtedy Kurski powiedział swoje sławne zdanie" Spokojnie, Ciemny lud to kupi", a zanim Tusk się wytłumaczy będzie po wyborach. I teraz po kilkunastu latach Ciemny lud (PRZEROŚLAK) dalej te brednie opowiada.

Nic Kurski nie wymyślił, dziadek Tuska rzeczywiście służył w Wehrmachcie. W szeregach Wehrmachtu pozostawał do października 1944. Potem kiedy Niemcy dostawali w 4 litery zwiał do Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Adrian

05/11/2022

Noniewicza 10 obstawiona od rani niczym Plac Czerwony w Moskwie. Co 50 metrów dwuosobowy patrol, radiowozy powtykane po wszystkich parkingach. Oczywiście wszyscy płacimy z budżetu za te ekscesy starego gnoma, a policja od czasu zgromadzenia stukilkudziesięciu radiowozów na ul. Mickiewicza w Warszawie jest prywatną firmą ochroniarską prezesa tak jak w Suwałkach była prywatną ochroną na zawołanie Zielińskiego.

Nic nie rozumiem. Kaczyński za mały, Zieliński za gruby, władze PIS chodzą z obstawą. To kto głosował na nich

To Lewica (odsunięta od władzy) jest winna inflacji, drożyźnie? Chwalcie dalej rozdawnictwo na kredyt. Ludzie zacznijcie pracować i myśleć. Osoby w wieku panów Kaczyńskiego i Zielińskiego już nie muszą myśleć i pracować - mogą przejść na emertyurę. Młodszych zachęcam do tego.

Rafał

06/11/2022

W zasadzie nie wiadomo co ten stary dureń ma robić, śmieszyć czy straszyć? Opowiada bzdury, jacyś debile podpuszczają go idiotycznymi pytaniami, głupia gawiedź na sali klaszcze. A staruch psuje jadem jaki tylko mogą mieć starzy niekochani i nieszczęśliwi ludzie...

Gość

07/11/2022

Jest pewien wiek, po przekroczeniu którego ludzie powinno być wycofywani z polityki bo robią z siebie idiotów...Kaczyński nigdy specjalnie mądrością nie grzeszył ale teraz to już bawi mniej więcej tak samo jak filmiki o Kononowiczu....To się nadaje raczej do rzecznika praw obywatelskich, że wożą dziadka i każą mu robić show, ktoś na tym pewnie zarabia z dziadek powtarza swoje...

obywatel

07/11/2022

Stary dziad jeździ po Polsce i opowiada bzdury precz z PIS ludzie obudźcie się wreszcie w jakim kraju my żyjemy tak samo jest u ruskich tylko propaganda i kłamstwo , jeśli chodzi o zieliniaka to wstyd mi że jest z Suwałk i mam nadzieję że nie wejdzie w przyszłych wyborach do parlamentu .

Suwałki

08/11/2022

Przykro patrzeć. Polską - dużym i dumnym krajem rządzi dziadek i jego przydupasy. Jeżeli taka władza ma nas uchronić przed Rosją i innymi klęskami to od razu można pakować walizki i uciekać....

Dodaj komentarz