Polska Wielki Projekt w regionach – Suwałki 

Polska Wielki Projekt w regionach – Suwałki 

W piątek (26.11) w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach odbędzie się lokalna edycja Kongresu Polska Wielki Projekt. Wydarzenie będzie poświęcone wyzwaniom i rozwiązaniom dla Suwalszczyzny ze szczególnym uwzględnieniem tematyki młodzieżowej.

 

Spotkanie składać się będzie z dwóch paneli tematycznych, na których będą  obecni lokalni liderzy opinii – przedstawiciele polityki, nauki biznesu i kultury – oraz spotkań z gośćmi specjalnymi. Pierwszy panel, pod tytułem „Gospodarcza droga do sukcesu w Suwałkach” będzie dotyczył rozwoju  lokalnego biznesu, strategii rozwoju gospodarczego i roli jaką mogą w tym odegrać młodzi ludzie, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy pracy w Suwałkach. 

 

Drugi panel – „Suwałki dla młodzieży – strategia rozwoju miasta” poruszy  tak różnorodne kwestie jak system edukacji i szkolnictwa wyższego, dostęp do kultury, edukacji historycznej czy też edukacji pozaformalnej. Ważnym  elementem panelu będzie polityka młodzieżowa w Suwałkach i w Regionie.  Planowana jest również debata oksfordzka, w której młodzi ludzie odpowiedzą  na pytanie: "Czy Suwałki są miastem dla młodych ludzi?". Oprócz tego wydarzeniu będą towarzyszyły dwie wystawy – Kongresu Polska  Wielki Projekt i Instytutu Pileckiego i IPN poświęcona ofiarom Obławy  Augustowskiej. 

 

Współorganizatorem wydarzenia jest ZPO Ofiar Obławy Augustowskiej. Partnerem wydarzenia jest Polski Fundusz Rozwoju. Wstęp wolny. 

 

Foto: polskawielkiprojekt.pl

2 Komentarzy

Adrian

24/11/2021

 Obława augustowska, Pilecki, IPN i zapewne ten "patrioci" od Andruszkiewicza - mydło powidła i Jan Paweł Drugi
 Polski Fundusz Rozwoju znów przewali trochę naszych wspólnych pieniędzy na propagandę Ruskiego Ładu.

Szkoła Muzyczna Partyjnej Propagandy.

Dodaj komentarz