Oszczędny Ratusz

dane dotyczące uzyskanych oszczędności w Ratuszu w ostatnim kwartale 2022

 

18% mniej energii elektrycznej oraz 12% energii cieplnej - Urząd Miasta w Suwałkach przedstawił dane dotyczące uzyskanych oszczędności w ostatnim kwartale 2022 roku w porównaniu z tym samym okresem roku 2021. 

 

Suwalski Ratusz na własnym przykładzie porównał dane dotyczące zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej w trzech ostatnich miesiącach minionego roku odnosząc to do ostatniego kwartału roku 2021. Z podanych informacji wynika, że udało się zużyć o 18% mniej energii elektrycznej oraz 12% energii cieplnej potrzebnej do ogrzania budynków Urzędu. Dodatokowo o 43,5% zredukowano energię cieplną zużywaną do ogrzania wody w kranach.

 

W przypadku energii elektrycznej wykonano przegląd urządzeń elektrycznych oraz zastosowano oświetlenie ledowe w niektórych pomieszczeniach. Zmieniono również zapotrzebowanie na ciepło w Urzędzie redukując moc zamówioną z PEC. Zmniejszono temperaturę dostarczanej ciepłej wody użytkowej do Urzędu redukując do zera jej cyrkulację w dni robocze ( w godz. 16.00 – 6.00 ) oraz w okresie weekendów i świąt.

- Znaczna redukcja energii elektrycznej i cieplnej potrzebnej do funkcjonowania budynków Urzędu przekłada się na mniejszy wydatek związany z opłaceniem faktur za oba źródła energii. Podobne analizy będą prowadzone w pozostałych budynkach należących do Urzędu Miejskiego w Suwałkach - informują władze miasta.

5 Komentarzy

tylko zbm nie oszczędza w bloku witosa 4a najdroższe czynsze złodzieje

wojtek

19/01/2023

No, zima akurat jest dość lekka. Więc i rachunki mniejsze. Może odnieść jeszcze te statystyki wobec średnich temperatur z tych miesięcy w poszczególnych poprzednich latach

Dodaj komentarz