Młodzież chce biletomatów w Suwałkach

wniosek o montaż biletomatów w przestrzeni Suwałk

Młodzi społecznicy z Suwałk wystosowali do prezydenta miasta Czesława Renkiewicza wniosek o montaż biletomatów w przestrzeni miasta.

 

- Apel o instalację biletomatów poprzedziliśmy internetową ankietą wśród Suwalczan, której wyniki były jednoznaczne. Mieszkańcy wskazywali problemy związane z niską dostępnością biletów zarówno pierwszej jak i drugiej strefy, a także narzekali na pracę kiosków, które często są zamknięte nawet w godzinach, w których zgodnie z dostępnymi informacjami powinny być otwarte lub czynne są tylko w godzinach pracy mieszkańców, co uniemożliwia nabycie biletu – mówił Grzegorz Izbicki, jeden z wnioskodawców.

 

- W imieniu suwalczan zwróciliśmy się do suwalskich władz z pomysłem montażu biletomatu, który byłby optymalnym rozwiązaniem problemów związanych z dostępnością biletów komunikacji miejskiej. Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w innych miastach. Zawnioskowaliśmy o zakup i ustawienie sprawnego biletomatu na Placu im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, chociaż docelowo chcielibyśmy aby powstało ich więcej w różnych częściach miasta – podkreślał Damian Izbicki.

 

- Chcielibyśmy zauważyć, że mimo wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w Suwałkach dla części mieszkańców, potrzebę zakupu biletów nadal mają dorośli Suwalczanie oraz m.in. turyści odwiedzający nasze miasto oraz region. Nie powinni oni być zdani wyłącznie na przejazd taksówką. Biletomaty pozwoliłyby na zakup dowolnych rodzajów biletów komunikacji miejskiej o każdej porze - dodał Piotr Rydzewski.

 

- Warto wspomnieć, że już w 2011 roku prezydent Czesław Renkiewicz przytaczał w wypowiedzi medialnej pomysł instalacji biletomatów na suwalskich osiedlach, a w 2020 roku władze miasta odrzuciły wniosek PGK dotyczący montażu biletomatów na ważnych przystankach oraz w autobusach. Również w 2020 roku zlikwidowano fatalnie działający - jedyny biletomat w Suwałkach, który został określony przez Prezesa PGK Eugeniusza Przybysza słowami: „ten biletomat to było jedno wielkie badziewie”. Mamy nadzieję, że władze miasta nie powtórzą błędu z zakupem poprzedniego biletomatu i tym razem zainstalują sprawny oraz działający biletomat w odpowiedzi na potrzeby i prośby mieszkańców. – przypomina Piotr Wasilewski.

4 Komentarzy

PiSowcy

07/05/2021

Dwóch młodych, ambitnych działaczy ze złymi wzorcami. Nie wiem kogo oni reprezentują, ale na pewno nie suwalską młodzież. Nie słyszałem, by któraś młoda osoba wypowiadała się w samych superlatywach o tym duecie...

Wydaje mi się, że akurat biletomat przy Parku Konopnickiej jest najmniej trafioną lokalizacją. Kiosk w tej okolicy chyba jako jedyny w Suwałkach sprzedaje każdego rodzaju bilety. Proszę biletomat postawić w każdej innej okolicy byle nie tam. Mieszkam na Os. Północ - proszę podać inny punkt, gdzie mogę kupić bilety np. na Krzywe - kurs 2.

Dodaj komentarz