Kolejni suwalczanie oszukani na BLIK

1400 złotych straciło łącznie dwoje mieszkańców Suwałk

1400 złotych straciło łącznie dwoje mieszkańców Suwałk, którzy myśląc że rozmawiają ze znajomymi, wygenerowali oszustom kody BLIK. 

 

Kolejne dwie osoby zgłosiły się na policję informując, że zostały oszukane. W obu przypadkach chodziło o kody BLIK. Cyberprzestępcy podszywali się pod znajomych oszukanych osób, włamując się na konta społecznościowe. Następnie poprosili za pośrednictwem komunikatora o opłacenie przesyłek. Oszukani - kobieta i mężczyzna z Suwałk, byli przekonani, że po drugiej stronie są ich znajomi, dlatego wygenerowali kody. Dopiero później postanowili skontaktować się ze znajomymi i wtedy dowiedzieli się, że nie wysyłali oni żadnych wiadomości. W ten sposób mieszkańcy Suwałk stracili łącznie 1400 złotych.

 

Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom - ostrzega policja. 

2 Komentarzy

Anonymous

22/09/2022

100 razy juz czytalem, ze ludzie zostali oszukani przez internet w ten sposob czy podobny ale ani razu nie przeczytalem jeszcze aby policja kogos zlapala za tego typu przestepstwa.

Dodaj komentarz