Kolejne dopłaty do wymiany pieców w Suwałkach

Prezydent Suwałk ogłosił 8. edycję Programu Ograniczania Niskiej Emisji

 

Prezydent Suwałk ogłosił 8. edycję Programu Ograniczania Niskiej Emisji – miejskiego projektu dopłat do wymiany starych pieców. Suwalczanie mogą starać się o dotację od 3 do 6 tys. zł na przyłącze do gazu, PEC-u lub wymianę kotła.

- W tym roku ruszamy już z 8 edycją programu dopłat do wymiany źródeł ciepła w naszym mieście. Dzięki jego realizacji w 441 domach wymieniono stare zużyte piece na urządzenia bardziej ekologiczne bądź zlikwidowano stare piece i podłączono nieruchomość do sieci gazowej lub ciepłowniczej. Największą popularnością cieszą się przyłącza do sieci gazowej. W sumie w ramach dotacji przekazaliśmy do tej pory 1 587 441,77 zł – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Zasady naboru wniosków są identyczne jak do tej pory. Dotacje również są pozostawione na tym samy poziomie czyli od 3.000 do 6.000 zł dla domów jednorodzinnych i 15.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych. Komplet wymaganych dokumentów o udzielenie dotacji należy składać od dnia 15 lutego 2023 roku do dnia 31 marca 2023 r. Dotacja będzie udzielana, w pierwszej kolejności na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, następnie do sieci gazowej, a w dalszej kolejności na wymianę na nowe źródło ciepła, w przypadku gdy nie istnieje możliwość podłączenia nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

 

Wnioski oraz ich wzory wniosków wraz z wykazem wymaganych załączników są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Suwałki. Pomocą służą również pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach: 87 5628210.

Dodaj komentarz