Kolejna próba pozyskania środków z rządowej tarczy

drugi nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

W poniedziałek (28.12) upłynął termin składania wniosków do drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pierwszej edycji żaden z pięciu projektów złożonych przez Miasto Suwałki nie otrzymał dofinansowania. 

 

Tym razem Władze Suwałk starają się o dofinansowanie 3 projektów kwotą ponad 26 mln zł o łącznej wartości bisko 53 mln zł. - Liczę na to, że tym razem uda się otrzymać dofinansowanie na przygotowane przez nas projekty. Przygotowaliśmy konkretne zadania do realizacji, na które czeka wielu suwalczan. Jesteśmy drugim co do wielkości miastem w województwie podlaskim liczącym prawie 70 tys. mieszkańców. To więcej osób niż łącznie zamieszkujących wszystkie sąsiednie powiaty, które już w pierwszym rozdaniu otrzymały ogromne wsparcie finansowe – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Poniżej prezentujemy listę inwestycji, które zgłosiło Miasto Suwałki do drugiej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:

 

  • Budowa ul. klasy G na odcinku od ul. Wylotowej do ul. Sejneńskiej wraz z budową estakady. Szacowana wartość: 32 000 000 zł. Wnioskowane dofinansowanie: 16 000 000 zł
  • Rozbudowa ul. Krzywólka w Suwałkach od posesji 36 do mostu na rzece Czarna Hańcza. Szacowana wartość: 6 000 000 zł. Wnioskowane dofinansowanie: 2 700 000 zł.
  • Przebudowa i remont bloku sportowego i budowy boiska z bieżnią w SP nr 5 przy ul. Klonowej 51 w Suwałkach. Szacowana wartość: 14 930 000 zł. Wnioskowane dofinansowanie: 7 465 000 zł.
     
17 Komentarzy

Prezydenta Suwałk nie stać było nawet na oświetlenie Parku Konstytucji 3 Maja. A teraz chce dofinansowania na miliony, kiedy groziło odcięcie miliardów dla całej Polski.

PiS pominął w swoim rozdawnictwie nie swoich pieniędzy samorządy, które PiSowi nie klaszczą. Trzeba mieć swoją godność, nie można płaszczyć się przed pajacami..

sądząc po treści wpisu, ty radnych PiS nie wybierałeś więc się odwal. Ob......nąć to sam możesz Tuskowi i Trzaskowskiemu, a oni wy.......żą Merkelce i dostaniecie wszyscy pajace w nagrodzę soczystego buziaka o Jurowej. 

Pisiory lubią udawać, że rządzą tym krajem a najbardziej lubią szczuć jednych na drugich. Jednym dadzą, innym zabiorą i już jest draka. A skłócone społeczeństwo łatwo jest kontrolować, Jarek odrobił lekcje z komuny celująco :P

Widać, że nie żyłeś w czasach komuny. Była prawdziwa Solidarność, choć przewodził niej były  tajny współpracownik komuny Sprawdź co w czasach PRL robił obecny prezydent Suwałk. Bynajmniej nie był opozycjonistą.

Spoko gość.

29/12/2020

A prezio klubu piłkarskiego aresztowany na 3 miechy. W tle wyłudzenia na kwotę 570 milionów zł. Ta kwota pokryła by dług Suwałk  i jeszcze to i owo. 

zdzisław p.

29/12/2020

ten prezydent po raz kolejny pokazuje że nie radzi sobie na stanowisku suwalskiego włodarza i sytuacja go przerasta, powinien starać się o dofinansowanie na budowę lokalnej rozgłośni radia 5, to od razu pisiory by sypnęli dofinansowaniem  na 95 procent inwestycji

 

qq na muniu

29/12/2020

Jarosław Zieliński dwa razy starał się zostać prezydentem Suwałk, ale mieszkańcy nie chcieli to się teraz odgrywa. Poza tym przegrał w sądzie ze swoją byłą przyjaciółką, która nazwała go "pustakiem", więc zły podwójnie. 
Mściwy niesłychanie.

Obywatel

30/12/2020

A może miasto najpierw spłaci zaciągnięte już kredyty zanim wyciągnie nowe? Ja sobie nie życzę dofinansowania po to by miasto czyniło kolejne inwestycje na kredyt.

Prostactwo które uprawia PiS nie ma swoich przykładów w najnowszej historii Polski. Demokracja, prawo i sprawiedliwość to ostatnie słowa którymi można by opisać system i mentalność w tej partii.

Dodaj komentarz