Skatepark i tor rowerowy powstają w Bakałarzewie

Koszt inwestycji to ponad pół miliona złotych

 

Gmina Bakałarzewo pozyskała dotację na budowę w Bakałarzewie skateparku i toru rowerowego. Koszt inwestycji to ponad pół miliona złotych. 

 

Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu Polski Ład.  Dzięki temu koło tzw. Orlika niebawem zostaną wykonane dwie inwestycje: skatepark oraz tor rowerowy. Na zlecenie Urzędu Gminy Bakałarzewo wykona to firma z Suwałk. Łączny koszt zadań wynosi: 591 310,81 zł.

- Wspólnie z boiskami Orlik powstanie duży kompleks sportowy za Szkołą Podstawową im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie. O budowę skateparku i toru rowerowego intensywnie zabiegali młodsi mieszkańcy naszej gminy oraz ich rodzice. W założeniu mają one odciągnąć młodzież od komputerów, smartfonów i używek oraz poprawić wydolność fizyczną mieszkańców. Uczniowie będą mieli zapewnione urozmaicone zajęcia wychowania fizycznego. To już kolejna, obok gruntownego remontu szkoły, duża inwestycja gminy Bakałarzewo zmierzająca do radykalnej poprawy infrastruktury sportowo-szkolnej w Bakałarzewie - przekazał Urząd Gminy Bakałarzewo. 

Planowane zakończenie robót - początek 2024 roku.

 

Foto: UG Bakałarzewo

Dodaj komentarz