Poznaliśmy Miss Polonia Województwa Podlaskiego

Linda Filipkowska z Łomży zdobyła tytuł Miss Polonia Województwa Podlaskiego

 

Linda Filipkowska z Łomży zdobyła tytuł Miss Polonia Województwa Podlaskiego, a Aleksandra Łada ze Starych Kupisk tytuł Miss Polonia Nastolatek Województwa Podlaskiego. 

 

W minioną niedzielę (05.03) w Łomży odbyła się ósma edycja wyborów miss, ale po raz pierwszy w formule Miss Polonia Województwa Podlaskiego. O tytuł najpiękniejszej walczyło 31 pań (te w wieku do 18 lat walczyły o koronę Miss Nastolatek). Uczestniczki pochodziły z całego województwa, w tym między innymi z Białegostoku, Suwałk (Nikola Safinowska), Zambrowa, Kolna, czy Grajewa.

 

Jurorzy mieli początkowo za zadanie wybór finałowej piątki nastolatek i dziesiątki pełnoletnich uczestniczek. Gdy już tego dokonali, przyszła pora na tzw. tytuły komplementarne przyznawane przez internautów, fotografików czy niektóre z podmiotów wspierających organizację konkursu. Natomiast najlepsza piątka nastoletnich kandydatek to: Zuzanna Sikorska, Wiktoria Ruszczyk, Karolina Dąbrowska, Aleksandra Łada i Magdalena Targońska. Tytuł Miss Polonia Nastolatek Województwa Podlaskiego zdobyła Aleksandra Łada ze Starych Kupisk. Miss jest uczennicą II LO w Łomży. Lubi sport (tenis, siatkówkę, snowboard) i przygotowywanie różnych smakołyków, a swoją przyszłość widzi w sporcie albo w medycynie. Tytuł pierwszej Wicemiss zdobyła Zuzanna Sikorska z Kolna, a drugiej - Karolina Dąbrowska z Łomży. 

 

W gronie pełnoletnich kandydatek pierwsza piątka to: Linda Filipkowska, Monika Dąbrowska, Ewelina Gutowska, Patrycja Bałdyga i Weronika Falkowska. Koronę najpiękniejszej Miss Polonia Krystyna Sokołowska założyła na skronie Lindy Filipkowskiej z Łomży. Linda studiuje prawo i jest też znakomitą tancerką, laureatką wielu nagród w turniejach tańca towarzyskiego. Z pasją wspomaga inicjatywy społeczne i takie, które mają na celu dobro zwierząt. Pierwszą Wicemiss została Ewelina Gutowska ze Starych Gut, a drugą - Weronika Falkowska z Kolna. 

 

Źródło: Wrota Podlasia

1 Komentarzy

Dodaj komentarz