Ponad 20 mln zł dofinansowania na obwodnicę Suwałk

Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Suwałk

 

Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 20,2 mln zł trafi do Suwałk w ramach budowy wschodniej obwodnicy miasta.

 

W minioną środę (08.03) Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał umowę z Rafałem Weberem, wiceministrem infrastruktury na finansowanie inwestycji jaką jest budowa ostatniego odcinka tak zwanej „Trasy Wschodniej”. Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka drogi wojewódzkiej nr 655 w nowym przebiegu, który jest częścią wschodniej obwodnicy Suwałk. W ramach zadania powstanie droga klasy G (główna), na odcinku od ulicy Wylotowej do ulicy Sejneńskiej. Inwestycja uzupełni układ komunikacyjny miasta i pozwoli na wyprowadzenie ruchu samochodów z centrum Suwałk. 

- Dzięki kontynuacji inwestycji, która jest realizowana w Suwałkach, powstanie wygodne połączenie drogowe, wyprowadzające ruch pojazdów poza centrum miasta. Dla mieszańców Suwałk oznacza to znaczące zmniejszenie niedogodności związanych z ruchem samochodowym – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber. 

Planowana wartość zadania to 40,4 mln zł a dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 20,2 mln. Inwestycja być może będzie jednak nieco tańsza. Znane są już bowiem oferty w przetargu na tę inwestycję i wahają się one w przedziale od 38 do ponad 44 mln zł. Oferty są obecnie analizowane pod kątem spełnienia warunków postawionych w przetargu. Termin oddania zadania do użytkowania to IV kwartał 2024 roku.

- Dziękuję za otrzymaną dotację. Podpisana umowa pozwala zabezpieczyć finansowanie inwestycji oraz rozpocząć procedurę rozstrzygnięcia przetargu. Mam nadzieję, że niebawem podpiszemy umowę z wykonawcą. Mieszkańcy Suwałk będą mogli przejechać w pełni wschodnią obwodnicą Miasta już we wrześniu przyszłego roku – mówił Prezydent Suwałk. 

Dodaj komentarz