Odstrzał dzików w powiecie suwalskim 

 rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego 46 dzików

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Suwałkach wydał rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego do końca wakacji 46 dzików na terenie powiatu suwalskiego.

 

46 dzików żyjących na terenie powiatu suwalskiego mają odstrzelić myśliwi z lokalnych obwodów. Taką decyzję podjęła Katarzyna Łuniewska-Kopacz, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Suwałkach w związku z walką z wirusem afrykańskiego pomoru świń. Mają na to czas do końca wakacji. 

 

Dzierżawcom oraz zarządcom obwodów łowieckich lub ich części, położonych na terenie powiatu suwalskiego nakazuje się:

 

  1.  przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików w łącznej liczbie 46 sztuk na obszarze zarządzanych/dzierżawionych obwodów łowieckich w terminie do dnia 31 sierpnia 2024 roku.
  2. niezwłoczne zgłaszanie Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Suwałkach każdego przypadku padnięcia dzika;
  3. niezwłoczne dostarczanie tusz odstrzelonych dzików do miejsc wskazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Suwałkach;
  4. zagospodarowanie tusz odstrzelonych dzików, u których uzyskano ujemny wynik badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń, do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego lub przeznaczenie ich do utylizacji;
  5. zagospodarowanie tusz odstrzelonych dzików, u których uzyskano dodatni wynik badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń, poprzez przekazanie ich do utylizacji wraz z przynależnymi patrochami.
2 Komentarzy

Ile rocznie, normalnie, odstrzeliwuje się dzików na terenach powiatu suwalskiego w ramach zwykłych odstrzałów w kołach łowieckich w takim okresie? Dużo więcej. Co ta cała "akcja" ma na celu? Zaznaczenie swojej obecności we wszechświecie?

MIESZKAM W PŁOCICZNIE JESZCZE OKOŁO 8-7 LAT WSTECZ DZIKI CHODZIŁY  W  BIAŁY DZIEŃ PO OSIEDLU MOŻE OD 3-4 LAT NIE WIDZIAŁEM DZIKA . NIEDŁUGO TO ŻWIRZĄTKA BĘDZIEMY OGLĄDAĆ NA OBRAZKAZ I FILMACH

 

 

Dodaj komentarz