Nowy prezes WOSiR Szelment

Piotr Markiewicz, polski kajakarz, brązowy medalista olimpijski z Atlanty

 

Piotr Markiewicz, polski kajakarz, brązowy medalista olimpijski z Atlanty, został nowym prezesem Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment. 

 

Z końcem ubiegłego tygodnia zakończyła się kadencja Daniela Racisa na stanowisku prezesa WOSiR Szelment, którą pełnił ponad trzy lata - od lutego 2021 roku. Samorząd województwa zdecydował o powierzeniu tej funkcji Piotrowi Markiewiczowi. Nowy prezes urodził się 3 września 1973 w Sejnach. To polski kajakarz, brązowy medalista olimpijski z Atlanty z 1996 roku i dwukrotny mistrz świata z 1995 roku. Przez całą karierę był zawodnikiem Sparty Augustów. 

 

W 1996 roku otrzymał srebrny krzyż zasługi za wybitne osiągnięcia sportowe. Zakończył karierę w 2001, od 2009 jest sekretarzem generalnym Polskiego Związku Kajakowego. W 2001 ukończył studia w zakresie zarządzania i marketingu na Politechnice Białostockiej.

12 Komentarzy

Z Białego

02/07/2024

Pamiętamy jak wyglądał Szelment przed Racisem , lepiej nie gadać .

To miejsce przyszło do ludzi , a ludzie do niego , nie zepsujcie tego.

Turystka

02/07/2024

Pan prezes Racis wprowadził w to miejsce życie i klimat i kawał dobrej roboty głównie dla lokalnej społeczności,  ale dla polityków to nie ma znaczenia trzeba gdzieś ulokować "swoich", szkoda ...

Urzytkownik

02/07/2024

Będziemy bacznie obserwować ręce dla nowego Pana Prezesa żeby zaraz nie zmienił narracji.

To jest Ośrodek sportu i rekreacji.

Za D. Racisa ten ośrodek naprawdę odżył. 

Osoba która tak dobrze zarządzała i dysponowała środkami zostaje odsunięta. 

Pamietam, jak 5 lata temu zaczęliśmy przyjeżdżać na Szelment i panowie obsługujący wyciąg wodny mówili, ze najprawdopodobniej obiekty zostanie zamknięty, ponieważ nie przynosi zysków. Nie rozumiem potrzeby zmiany prezesa, skoro Daniel Racis wzmocnił finansowo Szelment i poza tym wprowadził świetne zmiany.

Wtedy nie bylo co tam  zjeść, bo w okienku przy wyciągu były tylko niedobre zapiekanki a na górze- gdzie jest teraz Dzika Kaczka jedzenie naprawdę nie było dobre. Daniel wprowadził tu dobre jedzenie. Daniel zna ten obiekt 'od podszewki' bo sam pływa na wakedordzie i jeździ na snowboardzie, jak wszyscy wiemy trzeba 'w tym być 'żeby  coś poznać.

Dopiero teraz jes to miejsce do którego chcemy przyjeżdżać, mimo, ze sami mieszkamy nad jeziorem. 

Wierze, ze nowy prezes będzie umiał tak samo, albo lepiej zarządzac, w innym przypadku ,nie jest to miejsce dla niego.

 

Antoni

03/07/2024

Zaraz ośrodek pójdzie dla sportu zawodowego i normalni zjadacze chleba będą tylko tęsknić za tym co było. Prezes zrobił świetną robotę i tchnął tam życie. Świetna robota i wielka strata ze takich fachowców wymienia się na „swoich”. Czas pokaże ….. nowy Pan dostał dobry kram niech nie zmarnuje 

Szkoda, że w końcu normalnego Prezesa zmieniają, który potrafił tam życie wprowadzić i z każdym się dogadać. Napewno nowy Prezes miał sukcesy w sporcie, ale czy to się przełoży na sukces Szelmentu i nas wszystkich, to jest duża wątpliwość. Też trzeba się zastanowić skąd on wziął się w Szelmencie. A mianowicie jest on dobrym znajomym Cieślukowskiego z PSL, z których gra w golfa i go poprostu wsadził. Ale i u Dyjuka miał duże wsparcie. Żeby się nie okazało, że na Szelmencie powstanie pole golfowe za publiczne pieniądze, które za parę lat krzakami zarosną tak jak park linowy za 800 tyś zł. Żenujące jest to, że kolesiostwo jest ważniejsze od dobra ogólnego.

Chopin

04/07/2024

Ludzie , klasy nieudaczników, którzy zawsze pasożytują  na podatniku np.Cieślukowski, Naszkiewicz,Niedżwiecki wybierają ludzi podobnych do siebie. Bezrobotny nieudacznik nominant Dyjuka  pan nowy prezes. Proszę zapamiętajcie tych ludzi i nigdy nie głosujcie na nich.Oni we własnej głupocie widzą tylko politykę , niczego nie dokonali, niczego nie zbudowali, zawsze tylko brali pensję od nas podatników.

Ciekawski Lewak

04/07/2024

Widzę że wszytkie komentarze są pisane przez samego zainteresowanego :; oj nie ładnie tak sam siebie chwalić :) zimą wszędzie wyciągi działaj a na Szelmencie 1 bo reszta dopiero naśnieża zaczynają :) a tu takie pochwały ! Niby za co??? Pytam?

Aleś Ty głupi. Tak było, jest i będzie. A były prezes niech zajmie się szukaniem pracy a nie pisaniem pochlebnych sobie komentarzy. Nowy zaś niech wie, że CC wystawi go na odstrzał wcześniej niż mu się wydaje.

Dodaj komentarz