Nieodpłatna Pomoc Prawna

pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie na terenie powiatu suwalskiego

 

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać Cię na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu suwalskiego.

 

Starosta Suwalski informuje, że na terenie Powiatu Suwalskiego działają 2 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w których udzielana jest nieodpłatnie pomoc prawna zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej ((Dz. U. z 2021 r. poz. 945.).  

 

Znajdziesz tu profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim.

 

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po uprzednim umówieniu terminu.  ZAPISY na wizyty przyjmowane są pod numerem telefonu: 87 565 92 02 opcjonalnie: e-mailem: npp@powiat.suwalski.pl lub osobiście w Starostwie Powiatowym w Suwałkach w pokoju nr 20.

 

Przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego: osoba uprawniona składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku (pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia).

 

WYKAZ PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO W POWIECIE SUWALSKIM

 

1. Punkt świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w budynku Starostwa Powiatowego w Suwałkach, ul. Świerkowa 60, pok. nr 19.

poniedziałek  730-1130  (specjalizacja dyżuru w zakresie dziedziczenia)

wtorek 730-1130  (specjalizacja dyżuru w zakresie zabezpieczenia społecznego) 

środa 730-1130 (dyżur ze specjalizacją mediacyjną)

czwartek 730-1130

piątek 730-1130

 

W punkcie nr 1 porad prawnych udzielają adwokaci i radcowie prawni wskazani przez – Okręgową Radę Adwokacką w Białymstoku oraz Okręgową Izbę Radców Prawych w Białymstoku.

 

2. Punkt świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w budynku Starostwa Powiatowego w Suwałkach, ul. Świerkowa 60, pok. nr 19.

Poniedziałek 1130-1530 (specjalizacja dyżuru w zakresie pomocy rodzinom wychowującym dzieci z niepełnosprawnością)

wtorek 1130-1530  (specjalizacja dyżuru w zakresie pomocy ofiarom przemocy wobec kobiet i dzieci)

środa 1130-1530 (dyżur ze specjalizacją mediacyjną)

czwartek 1130-1530 (specjalizacja dyżuru w zakresie wsparcia seniorów)

piątek 1130-1530  (specjalizacja dyżuru w zakresie pomocy cudzoziemcom)

 

W punkcie nr 2 porad prawnych udzielają adwokaci i radcowie prawni wskazani przez – organizację pozarządową: "PASIEKA"  Fundacja Rozwoju i Wsparcia z siedzibą w Rzeszowie.

 

Wskazane punkty dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych (parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, podjazd do budynku, dostosowana toaleta).

 

Dodaj komentarz