Nastolatkowie podszywali się pod wolontariuszy

Chłopcy w Augustowie udawali wolontariuszy zbierających datki na schronisko.  

 

Sposób na dorobienie sobie do kieszonkowego znaleźli 16-latek i jego o rok młodszy kolega, którzy udawali wolontariuszy zbierających datki na schronisko.  

 

Policjanci z Komendy Policji w Augustowie otrzymali zgłoszenie od mieszkańca, który twierdził, że na jednym z osiedli dwóch nastolatków podszywa się pod wolontariuszy. Mundurowi faktycznie zastali tam dwóch chłopców w wieku 16 i 15 lat, którzy chodzili z prowizoryczną puszką na datki, wykonaną z pojemnika na żywność. Całość oklejona była kartką z odręcznym napisem „na schronisko”. Na miejscu policjanci zostali też właścicielkę lokalnego schroniska dla zwierząt, która przekazała funkcjonariuszom, że nie organizowała żadnej zbiorki. 

 

Przed interwencją policji młodzieńcy zdążyli zebrać już 40 złotych. Mundurowi wykonujący czynności ustalili, że nie była to pierwsza taka zbiórka zorganizowana przez nastolatków. Kilka tygodni wcześniej mieli również zbierać pieniądze wśród mieszkańców miasta. Pomysłowi nastolatkowie trafili pod opiekę rodziców, a puszka do jednostki policji. O całej sprawie policjanci powiadomili sąd rodzinny, który zajmie się teraz losem nastolatków. 

Dodaj komentarz