Kolejni żołnierze ranni na granicy

Granica polsko – białoruska- sytuacja wciąż napięta

 

Ostatnie dwie doby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej to ponad 300 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Doszło też do kilku ataków na polskie służby w wyniku których dwóch żołnierzy trafiło do szpitala.

 

W środę (29.05) odnotowano 152 zdarzenia związane z nielegalną migracją. Natomiast w czwartek (30.05) doszło do 155 prób sforsowania zabezpieczeń granicznych. Agresywni cudzoziemcy znajdujący się za techniczna barierą kilkukrotnie zaatakowali polskie służby. W wyniku agresywnych zachowań poszkodowanych zostało dwóch żołnierzy, których przewieziono do szpitala. Migranci polsko – białoruską granicę usiłowali nielegalnie przekroczyć na odcinkach ochranianych przez  Placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Narewce, Michałowie i Czeremsze.

 

Wczorajszego dnia zatrzymano również czterech kurierów, którzy przewozili łącznie 19 cudzoziemców. W jednym z przypadków zatrzymany w okolicy Hajnówki obywatel Polski w osobowym volkswagenie przewoził 9 migrantów. Trzykrotnie w ciągu minionych dwóch dni Straż Graniczna udzieliła też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej, 4 osoby zostały przewiezione do szpitala.

 

Od początku bieżącego roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej do Polski usiłowały przedostać się osoby pochodzące z 35 krajów.  

 

Źródło: POSG

Dodaj komentarz