90 tys. zł wsparcia dla organizacji pozarządowych

Umowy na realizację zadań publicznych z organizacjami pozarządowymi

Umowy na realizację zadań publicznych z organizacjami pozarządowymi podpisał w poniedziałek (09.05) Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki. 

 

Gminne wsparcie trafi między innymi do Uczniowskiego Klubu Sportowego SPRINT z Płociczna-Tartak, Klubu Szachowego Hańcza, Fundacji Wigry Pro, Suwalskiego Stowarzyszenie "WYBÓR", Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego - Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko oraz Suwalskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego. 

 

Łączna kwota wsparcia to prawie 90 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na organizację zajęć sportowych i kulturalnych, promocję zdrowia, walkę z uzależnieniami czy, jak w przypadku WOPRu, wodne patrole. Jak powiedział Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, instytucje pozarządowe uzupełniają działania samorządu, dlatego  gmina wspiera ich inicjatywy, a wydatkowane w ten sposób pieniądze służą mieszkańcom i przyjezdnym, odwiedzającym gminę.

 

Foto: Gmina Suwałki

Dodaj komentarz