Zwycięstwo w ostatnim wyjazdowym spotkaniu

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:2

W ostatnim w tym roku wyjazdowym spotkaniu piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki wygrały w Siedlcach z Pogonią 2:1.

Blisko trzy tygodnie na kolejne zwycięstwo na drugoligowych boiskach czekali zawodnicy suwalskich Wigier. Po wyjazdowym zwycięstwie 2:1 z Hutnikiem Kraków przyszła obniżka formy, a z nią domowa porażka 1:2 z GKS Katowice oraz remis 1:1 z walczącymi o utrzymanie rezerwami Lecha Poznań. Z kolei mecz na szczycie między Wigrami a Górnikiem Polkowice w ogóle się nie odbył przed zmrożoną murawę w Suwałkach. Przyszedł więc czas na mecz 17. kolejki przeciwko 11. w tabeli Pogoni Siedlce.

Spotkanie na pustym stadionie w Siedlcach dość szybko ułożyło się na korzyść gospodarzy. Po dziesięciu minutach gry we własnym polu karnym faulował Łukasz Bogusławski i sędzia podyktował rzut karny. Do stojącej na jedenastym metrze piłki podszedł Piotr Pierzchała i pewnym uderzeniem dał Pogodni prowadzenie w tym meczu. Korzystny wynik udało się gospodarzom utrzymać do 34 minuty gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Liszka, a w polu karnym precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Josip Soljić, doprowadzając do wyrównania. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał więc wynik 1:1.

Po zmianie stron widoczna była przewaga biało-niebieskich w posiadaniu piłki, jednak przez długi czas nie udawało się podopiecznym Dawida Szulczka przełożyć tego na bramkę. Konsekwentna gra do przodu przyniosła jednak w końcu rezultat w 77 minucie gry. Dokładnym, prostopadłym podaniem popisał się Patryk Czułowski, a Denis Gojko, który był adresatem podania, sprytnie ograł defensywę Pogoni i posłał piłkę w samo okienko bramki rywala. W końcowych minutach Pogoń starała się wyrównać, a doliczonym czasie gry w polu karnym Wigier znalazł się nawet bramkarz gospodarzy. Na nic się to jednak zdało i zespół z Suwałk wywozi z Siedlec komplet punktów.

Po 15. rozegranych kolejkach Wigry mają na koncie 32 punkty i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają w sobotę 12 grudnia o godzinie 15:00. Do Suwałk przyjedzie Olimpia Grudziądz.