Wigry remisują z Chrobrym

Podziałem punktów zakończył się niedzielny (03.11) mecz suwalskich Wigier z Chrobrym Głogów. Biało-niebiescy w spotkaniu 16. kolejki Fortuna I Ligi zremisowali 1:1.

Mecz Wigier z Chrobrym dla obu zespołów był szansą, aby nieco oddalić się od dołu tabeli. Rywale po słabym początku sezonu w ostatnim czasie zaczęli punktować i do Suwałk przyjeżdżali mając na koncie trzy zwycięstwa z rzędu. Z kolei suwalczanie pod wodzą nowego szkoleniowca najpierw wygrali domowe spotkanie, ale później zanotowali dwie wyjazdowe porażki. Obie ekipy liczyły na komplet punktów, ale ostatecznie każdy musiał zadowolić się jednym oczkiem.

Gospodarze wyszli na to spotkanie zbyt cofnięci i w pierwszym kwadransie oddali pole rywalom. Chrobry kilkukrotnie atakował bramkę Biało-Niebieskich, a dużo ochoty do gry w początkowej fazie meczu miał były piłkarz Wigier, Miłosz Kozak. Z biegiem czasu suwalski zespół zaczął grać odważniej co przyniosło kilka groźnych akcji. W pole karne rywala raz za razem dokładnie zagrywał Grzegorz Aftyka, a swoje szanse mieli między innymi Joel Huertas i Dawid Sołdecki. Odważniejsza gra przyniosła korzyść w 40. minucie gry. W polu karnym faulowany był Konrad Matuszewski i sędzia wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego precyzyjnie uderzył Joel Huertas i do przerwy Wigry miały zaliczkę jeden bramki.

Po zmianie stron rozochoceni gospodarze ruszyli w pole karne głogowian, jednak szybko sytuacja się zmieniła. Sędzia dostrzegł zagranie ręką w polu karnym Wigier i po pięciu minutach od wznowienia gry szansę z rzutu karnego mieli goście. Do piłki podszedł Michał Ilków Gołąb i doprowadził do wyrównania. Od tego momentu mecz bardzo się wyrównał i dużo czasu zawodnicy spędzali w środkowej strefie boiska. Najlepszą szansę, aby ponownie wyjść na prowadzenie Wigry miały na kwadrans przed końcem meczu. Piłka po rzucie rożnym znalazła drogę do bramki, jednak arbiter uznał, że zamykający akcję Arkadiusz Najemski dogrywał futbolówkę zza linii końcowej boiska . Obie strony miały swoje okazje, ale więcej bramek już nie padło i trzeba zadowolić się jednym punktem.

W następnej kolejce Wigry Suwałki zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z zajmującym 12. miejsce w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu w sobotę (09.11) o godz. 18.00.