V kolejka RSFL po świąteczno-noworocznej przerwie

V kolejka RESO Suwałki Football League w hali OSiR

Wszyscy byliśmy ciekawi jak zaprezentują się zawodnicy RSFL po świąteczno-noworocznej przerwie. 7 stycznia po trzytygodniowej pauzie jako pierwsi na parkiet hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach wybiegły drużyny 14. Pułku Przeciwpancernego Decco Suwałki oraz Skupski Team Sejny.

Grad goli na dobry początek. Gmina Suwałki z 3 punktami.

Na pewno kibice, którzy przyszli do hali wiele oczekiwali po pierwszym spotkaniu, gdyż aktualny mistrz podejmował może i ciągle młodą, ale patrząc na tegoroczne rozgrywki na pewno ograną drużynę z Sejn. Wojskowi już od początku spotkania pokazali, że dla nich liczą się tylko 3  punkty i po niecałej minucie Paweł Stasiński strzelił pierwszą bramkę. Równie dobre zawody rozegrał Rafał Saładonis, który strzelił dwie bramki, a końcowy wynik wskazywał 7:1.

Następnie na parkiecie zaprezentowały się ekipy Gminy Suwałki i Porty Active Team. W tym spotkaniu byliśmy świadkami bardzo wyrównanego spotkania, a Piotr Gwaj pokazał, że nigdy się nie starzeje i ciągle „ma to coś w nodze”. Swój występ przypieczętował dwoma bramkami.

Euromaster z pierwszą porażką. Alex Szklarz bez szczęścia.

W dalszej kolejności przyszedł czas na pojedynek, który można nazwać szlagierem kolejki. Aktualny lider Euromaster Gniedziejko kontra jak zwykle groźny zespół Szkarnulis Team Sejny. Od początku obie drużyny ruszyły do walki i była to w pozytywnym znaczeniu „wojna na boisku”. Akcja za akcją, wiele sytuacji bramkowych z obu stron, ale też dwie wyróżniające się postacie –Bartek Żybura wśród zawodników w żółtych koszulkach oraz Maciej Szydłowski po stronie Sejneńszczan. Szczególnie warto podkreślić tutaj postawę Maćka, który wziął ciężar gry na siebie oraz ustrzelił hat-tricka. Ostatecznie Euromaster poniósł pierwszą porażkę w tegorocznej edycji RSFL przegrywając 2:3.

W kolejnym meczu Technika Grzewcza ZUH podejmowała jak na razie jedyną drużynę bez punktów, czyli Alex Szklarz. Pomimo wyniku 3:1 dla Techników to nie jest on odzwierciedleniem przebiegu spotkania. Damian Citko i spółka niezwykle ambitnie podeszli do tego pojedynku, obejmując prowadzenie po bramce Tobiasza Danowskiego już w 3 minucie.  Pomimo szybkiego wyrównania przez powracającego po pauzie Sebastiana Jankowskiego, to zawodnicy w czarnych strojach razili nieskutecznością i brakiem zorganizowania w ofensywie. Pomimo dużego zaangażowania, Alex Szklarz po raz kolejny schodził z boiska pokonany.

Mecz do ostatniego gwizdka. Niepokonani zawodnicy Opakowań Kartex.

Przedostatni pojedynek V kolejki i czas na spotkanie SALOS-u Suwałki z Gminą Puńsk, w którym ponownie młodzi zawodnicy dowodzeni przez Kazimierza Biziewskiego pokazali, że mimo braku doświadczenia mają duże ambicje i walczą o każdą piłkę. Mecz okazał się niezwykle wyrównany, a jego wynik ustalił kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem Paweł Kuklewicz, zapewniając 3 punkty Gminie Puńsk.

Niezwykle ciekawą i zaciętą kolejkę zakończyły drużyny z Suwałk: Opakowania Kartex oraz Verta. Analizując wcześniejsze wyniki tej kolejki ekipa Opakowań bardzo liczyła na zgarnięcie 3 punktów, aby ciągle liczyć się w czołówce ligi. Już w pierwszej połowie spotkania Marcin Krupiński i Wojciech Mickiewicz ustalili wynik, strzelając bramki w 9 oraz 10 minucie. Druga połowa to bezowocne próby Verty na odwrócenie losów meczu, jednak na strzał Mateusza Gołowczyca zawodnicy w pasiastych koszulkach potrafili odpowiedzieć tylko bramką Rafała Tarasiewicza. Po 24 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 3:1.

14. PPPanc DECCO Suwałki – Skupski TEAM Sejny 7:1