Suwalscy kolarze z medalami w Tykocinie

10 medali zdobyli w minioną niedzielę (07.05) kolarze MTB Suwałki

10 medali zdobyli w minioną niedzielę (07.05) kolarze MTB Suwałki, którzy startowali w trzeciej edycji Maratonów Kresowych w Tykocinie.

350 osób rywalizowało w weekend w Tykocinie podczas kolejnych zawodów kolarskich. Trasa, jak twierdzili kolarze, była bardzo malownicza, ale niezbyt trudna. Przebiegała wzdłuż Narwi i po Puszczy Knyszyńskiej, gdzie trzeba było zmierzyć się z kilkunastoma niezbyt długimi podjazdami. Utrudnieniem był też dość silny, czołowy wiatr na kilku ostatnich kilometrach. W zawodach uczestniczył skład MTB Suwałki, liczący 22 osoby startujące na dystansach Półmaraton 32 km, Fit 17 km oraz Mini 8 km. Jak zawsze suwalczanie zakończyli rywalizację z medalami. Tym razem zdobyli 3 złote, 2 srebrne i 5 brązowych. Na szczególną uwagę zasługuje brązowy medal drużyny na dystansie Mini. To pierwszy medal chłopaków trenujących w Suwalskiej Szkółce Kolarskiej.

• Dawid Gabor – 16 miejsce w kategorii Żak

Sukcesem zakończył się też start Marii Czokajło w rywalizacji Dual, składającej się z biegu na 8 km oraz wyścigu kolarskiego na dystansie 32 km. Maria zwyciężyła w biegu, a w łącznej klasyfikacji zajęła drugie miejsce.