Ślepsk Suwałki - Warta Zawiercie 0:3

Porażka Ślepska Malow Suwałki 0:3 z Aluronem Wartą Zawiercie

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w meczu 18. kolejki PlusLigi z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 0:3.

Po zwycięstwie w poprzednim spotkaniu 3:1 z Asseco Resovią Rzeszów tym razem siatkarze z Suwałk musieli uznać wyższość rywala. Drużyna Warty przejęła inicjatywę od początku spotkania i konsekwentnie przeważała w każdym z trzech setów. W pierwszym secie w hali Suwałki Arena Ślepsk był w stanie doprowadzić do wyrównania 23:23, jednak kocówka należała do gości, którzy wygrali seta 26:24. W drugiej partii przyjezdni wygrali 25:22, a w trzeciej już 25:17, wywożąc z Suwałk komplet punktów. MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu został Garrett Muagututia, przyjmujący gości. Dzięki tej wygranej Jurajscy Rycerze znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli, a Ślepsk spadł na szóste.

Piątkowy (18.12) mecz był z pewnością wyjątkowy dla Marcina Walińskiego, który przed zakontraktowaniem w Ślepsku Malow Suwałki rywalizował w PlusLidze w barwach Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Audio file

Kolejny, a zarazem ostatni w roku 2020 mecz siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrają 22 grudnia, kiedy to zmierzą się z Cuprumem Lubin. Początek spotkania w Hali Sportowo-Widowiskowej “Suwałki Arena” o godzinie 20:30.