Ślepsk Malow Suwałki z dofinansowaniem samorządu województwa

symboliczny czek na 400 tys. zł dla siatkarzy z Suwałk

W czwartek (15.04) marszałek Artur Kosicki oraz Marek Malinowski, członek zarządu, wręczyli symboliczny czek na 400 tys. zł Wojciechowi Winnikowi, prezesowi Ślepska Malow Suwałki. 

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, dofinansowanie od samorządu województwa trafiło do Ślepska Malow Suwałki i Jagiellonii Białystok. - Zawsze mówiłem, że powinniśmy wspierać nasze dwie najlepsze drużyny, które śmiało mogę nazwać wizytówkami regionu. To nasz obowiązek jako Zarządu Województwa Podlaskiego i robimy to z wielką satysfakcją – mówił marszałek Artur Kosicki, przekazując symboliczne czeki.

 

- Pomoc ta ma szczególne znaczenie wobec trudnych chwil, jakie sport przeżywa ze względu na pandemię i obostrzenia z nią związane - podkreślał z kolei Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny w samorządzie województwa za sport. - Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki to marki znane w całej Polsce. Dziękujemy za godne reprezentowanie województwa podlaskiego, ale także za promocję regionu – mówił, życząc obu klubom coraz wyższych not w tabelach ligowych rozgrywek.


Wojciech Winnik, prezes Ślepska, nie ukrywał, że pieniądze, które samorząd województwa przekazuje klubom, mają jeszcze większe znaczenie właśnie w czasie pandemii. - Sport w tym momencie przeżywa dużo problemów nie tylko organizacyjno-finansowych. Dzięki wsparciu, siatkówka może się u nas pięknie rozwijać  – zaznaczył dodając, że zawodnicy klubu kładą duży nacisk na to, by województwo podlaskie pokazywać z jak najlepszej strony w: Polsce, Europie i na świecie.
 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz