Pod wpływem samochodami i rowerami

Pijani kierowcy za kółkiem i na rowerze

Suwalscy i sejneńscy policjanci zatrzymali w czwartek (29.10) pięciu nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich kierowało samochodem, dwoje pozostałych jechało rowerami.

 

W czwartek po godzinie 16.00 na terenie gminy Puńsk policjanci z tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Mundurowi w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dwie godziny wcześniej mundurowi wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego rowerzystę. Jak się okazało 54-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ostatnim nieodpowiedzialnym kierowcą była 67-letnia mieszkanka gminy Puńsk, która wsiadła na rower mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący audi odpowie za swoje zachowanie przed sądem, zgodnie z Kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mandatami karnymi zostali natomiast ukarani kierujący jednośladami.

 

Również wczoraj dwóch nieodpowiedzialnych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego przez suwalską policję. Pierwszy z nich, to kierowca passata, który został zatrzymany w gminie Szypliszki, po 20. Jak się okazało, 29 latek kierował pojazdem mając ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym nietrzeźwym kierującym był 24 latek, kierujący audi. Został on zatrzymany również w gminie Szypliszki tuż po 23. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 24 latek miał prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że pojazd, którym kierował mężczyzna nie był dopuszczony do ruchu. Mężczyźni natychmiast stracili prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz