Jerzy Brzozowski członkiem Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej

 IX Zjazd Muzeów Rejestrowanych w Warszawie

 

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach Jerzy Brzozowski został wybrany na trzecią z rzędu kadencję 11-osobowej  Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej na lata 2024-2027.

 

W środę (13.03) w Muzeum Historii Polski w Warszawie odbył się IX Zjazd Muzeów Rejestrowanych, czyli muzeów spełniających najwyższe standardy, wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do udziału w zjeździe było uprawnionych blisko 130 delegatów reprezentujących największe i najważniejsze muzea w kraju. Delegatem Muzeum Okręgowego w Suwałkach był dyrektor muzeum Jerzy Brzozowski. 

 

Głównym zadaniem zjazdu było wyłonienie 11 członków nowej Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej na nową kadencję 2024-2027, spośród 38 zgłoszonych wcześniej kandydatów. Na początku spotkania wystąpienie do delegatów wygłosił Bartłomiej Sienkiewicz Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego. W wyniku głosowania wybrano nowych członków rady, między innymi reprezentantów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Lublinie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Wśród nich wybrano także dyrektora Jerzego Brzozowskiego, który w głosowaniu delegatów uzyskał trzecią w kolejności największą liczbę głosów. Będzie to jego trzecia kadencja w radzie ponieważ był jej członkiem w dwóch poprzednich. Nowa Rada ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej, w pełnym składzie (21 osób) zostanie powołana przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w najbliższym czasie.

 

Dodaj komentarz