Program "Złota Rączka dla Seniora" będzie kontynuowany

W minionym roku w Suwałkach wykonano ponad 1000 usług w ramach programu Złota Rączka dla Seniora. Już wiadomo, że Program będzie kontynuowany również w 2021 roku. 

 

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród suwalskich seniorów cieszy się dedykowany dla nich program związany ze wsparciem przy realizacji drobnych napraw w ich domach. W 2020 roku wykonano ponad 1000 usług, a działanie rozszerzono o pomoc seniorom w załatwianiu codziennych spraw w związku z pandemią „koronawirusa”. Program będzie kontynuowany. Jego realizacją ponownie zajmie się Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00 pod numerem telefonu 517 871 124. Zgłoszenia można przesyłać również na adres e-mail: [email protected]

 

Program ,,Złota Rączka dla seniora” przygotowany jest z myślą o suwalskich seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego wykonania drobnych napraw, a nie zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziny. „Złota Rączka dla Seniora” jest dedykowana mieszkańcom Suwałk w wieku powyżej 70 lat, samotnie zamieszkującym lub w wieku powyżej 60 lat z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Z uwagi na stan epidemii udzielana jest również pomoc osobom powyżej 70 lat w postaci zakupu żywności, środków higienicznych i leków.
 

Dzięki programowi seniorzy mają dostęp do bezpłatnych usług w zakresie drobnych napraw domowych, między innymi takich jak: wymiana żarówek, gniazdek elektrycznych, uszczelek w kranach, odpowietrzenie kaloryferów, wymianę lub montaż zamków w drzwiach oraz klamek. Z Programu wg stanu na dzień 30.11.2020 r. skorzystało 116 osób, którym wykonano 1058 usług. Działanie cieszy się największym zainteresowaniem wśród seniorów zamieszkujących osiedle Centrum i Północ I. W kwestii usług, najbardziej popularne są te związane z: hydrauliką (413), elektryką (340) oraz stolarką (140).

Dodaj komentarz