Podlaska Marka Konsumentów - zwycięstwo Odlotowe Suwałki Air Show

Pokazy lotnicze pod nazwą Odlotowe Suwałki Air Show 2023

 

W środę (24.04) w samo południe zakończyło się internetowe głosowanie na Podlaską Markę Konsumentów. Zwyciężyła impreza Odlotowe Suwałki Air Show 2023.

 

Pokazy lotnicze pod nazwą Odlotowe Suwałki Air Show 2023 to spektakularne i niecodzienne widowisko, które w ubiegłym roku odbyło się w naszym mieście. Impreza została doceniona także przez internautów. Dziś bowiem zakończyło się głosowanie na Podlaską Markę Konsumentów, ogłoszone przed tygodniem przez Marszałaka Artura Kosickiego, na produkty,inicjatywy, czy wydarzenia, promujące Województwo Podlaskiego. W tym roku w konkursie znalazło się 28 nominowanych w dziesięciu kategoriach, z czego internauci wskazują jednego zwycięzcę. Największą liczbę głosów - 1962 - otrzymała suwalska impreza pod nazwą Odlotowe Suwałki Air Show 2023. Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy złotych oraz prawo do używania logo konkursu wraz z hasłem Podlaska Marka Konsumentów. 

 

Na drugim miejscu znalazł się Zakład Aktywności Zawodowej ARGENTA w Łomży - Fundacja Aktywni w Pracy - 1506 głosów, a na trzecim Polska Sztuka Walki Koluchstyl - Wiesław Koluch – twórca polskiej sztuki walki Koluchstyl - 1473 głosów. Pozostałych laureatów w dziesięciu kategoriach wskaże kapituła. Tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki przyzna zarząd województwa, a Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego – marszałek. Zwycięzców jubileuszowej edycji Podlaskiej Marki poznamy podczas finału 24 maja.

 

Przypomnijmy, że druga edycja Odlotowe Suwałki Air Show - największej imprezy lotniczej w północno – wschodniej Polsce odbyła się w czerwcu ubiegłego roku na suwalskim lotnisku. Licznie przybyli suwalczanie mogli podziwiać między innymi najdłużej działający cywilny zespół akrobacyjny w Polsce ORLEN Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY, grupę spadochronową Sky Magic, a także śmigłowiec Bolkow Bo 105, Szybowiec S1 Swift i samolot myśliwski Lim-2, służący przez lata w polskim wojsku. Odbył się także pokaz słowackiej grupy rekonstrukcyjnej Retro Sky Team, która w trakcie swoich pokazów wykonała symulacje walk powietrznych i bombardowania. Oprócz zabierających dech pokazów na suwalskim niebie, uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać na płycie Lotniska Suwałki wystawę statyczną samolotów, śmigłowców i innych jednostek latających. Pojawiły się jednostki kolekcjonerskie i historyczne, wykorzystywane tylko na paradach i specjalnych pokazach. Atrakcje dodatkowe to loty zapoznawcze śmigłowcem lub samolotem nad Suwałkami, strefa gastronomiczna, strefa zabawy dla dzieci, a na zakończenie wieczoru odbył się koncerty na powitanie lata w Suwałkach.

 

2 Komentarzy

Kwaśniewski

24/04/2024

Nie zapomnę Tego Gdy Byłem tam po Raz 1szy mam nadzieję że Te widowisko Będzie w 16-400 pojawiać się Cu Roku. Bezcenne Beztroskie 

Dodaj komentarz