Parking gotowy, ale wciąż zamknięty

nowy parking przy ul. Grunwaldzkiej w Suwałkach

Kiedy oddany do użytku zostanie nowy parking przy ul. Grunwaldzkiej do obsługi targowiska, cmentarza i obiektów OSiR, pyta Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki".

 

Radna skierowała do prezydenta Suwałk pismo w sprawie otwarcia do użytkowania wybudowanej w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 inwestycji: „Budowa parkingu przy ul. Grunwaldzkiej do obsługi targowiska, cmentarza i obiektów OSiR”. Jak zauważa Anna Ruszewska, inwestycja wydaje się ukończona - została oznaczona znakami poziomymi i tabliczką informacyjną o wybudowaniu ze środków SBO. Mimo to, na wjeździe ustawiony jest zakaz wjazdu i barierki zabraniające wjazdu. 


- Tymczasem mieszkańcy korzystający z targowiska w soboty nie mają gdzie zaparkować, co przekłada się na nie tylko na pewnie chaos komunikacyjny ale też na parkowanie np. na terenach zielonych przy istniejącym parkingu przy cmentarzu. Przedmiotowa inwestycja miała właśnie – jak wynika z jego tytułu, poprawić komfort i zapewnić możliwość parkowania w bliskim sąsiedztwie targowiska przy ul. Bakałarzewskiej. W związku z tym chciałabym dowiedzieć się, kiedy nastąpi oddanie do użytkowania przedmiotowej inwestycji, tak by mieszkańcy mogli w jak najbliższym terminie z niego korzystać - pyta Ruszewska. 

 

3 Komentarzy

Adrian

22/09/2022

Nową świecką tradycją jest cięcie barw narodowych nożycami,
zaś tradycją religijną jest kropienie przez czarną mafię.

Te procedury nie mogą być pominięte, gdyż to jest nasza tożsamość.

To już w Suwałkach radna nie może zapytać prezydenta w inny sposób niż interpelacja lub pisanie pisma? Z tego co się orientuję to oboje są z jednego Klubu i spotykają się w Ratuszu. No chyba że się chce by wszyscy mieszkańcy wiedzieli o co Radna się pyta.

Pan Jarosław, naczelny otwieracz ma napięty grafik. Spokojnie, wkrótce pojawi się piękna twarz wśród fleszy.

Dodaj komentarz