Kolejne dopłaty do wymiany źródeł ciepła

Umowy na dotacje do wymiany starych źródeł ciepła w Suwałkach

 

Prezydent Suwałk podpisał ostatnie już w tym roku umowy na dotacje do wymiany starych źródeł ciepła. Miasto Suwałki przeznaczyło na ten cel 252.000 zł.

 

W Suwałkach już od siedmiu lat działa program dopłat do wymiany źródeł ciepła, dzięki któremu w 393 domach wymieniono stare zużyte piece na urządzenia bardziej ekologiczne bądź zlikwidowano stare piece i podłączono nieruchomość do sieci gazowej lub ciepłowniczej. W tym roku środki przyznano w dwóch naborach na łączną kwotę 252 tysięcy złotych. W pierwszym tegorocznym naborze podpisano 31 umów, a w drugim 28. W większości mowa o podłączeniach do sieci gazowej i pompach ciepła. Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało do tej pory 240 mieszkańców Suwałk, 92 osoby dzięki dotacjom podłączyło się do sieci PEC. W 61 zabudowaniach wymieniono piece na bardziej proekologiczne. W sumie w ramach dotacji przekazaliśmy do tej pory 1 370 868 zł.

- Ta informacja jest o tyle istotna, że nasze dotacje pozwalają na ograniczenie szkodliwej niskiej emisji, którą już teraz czuć na naszych osiedlach. Rozumiem, że sytuacja z opałem jest trudna jednak dbajmy o to jakim powietrzem oddychamy – apeluje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Jakość powietrza w naszym mieście można sprawdzić i monitorować na stronie: https://airly.org/map/pl/#54.098722,22.928284,i2559

1 Komentarzy

pisiorek

04/10/2022

Wymieniajcie ludzie stare kocmouchy a już wkrótce nie będzie czym palić. Gaz? drogo węgiel? drogo a w takim nowym piecyku wszystkim nie popalicie rodacy. Cóż zbierać chrust za radą włodarzy i palić ogniska.

Dodaj komentarz