30-lecie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach

MOPR w Suwałkach, wystawa z okazji 30-lecia działalności

Z okazji 30-lecia działalności Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach przygotował wystawę prezentującą historię i rozwój infrastruktury Ośrodka.

 

30 lat temu rozpoczął się nowy rozdział w historii pomocy społecznej. Zmiany dokonujące się w sferze społeczno-gospodarczej spowodowały "aktywizację" nowych podmiotów polityki społecznej i wyprowadzenie pomocy społecznej z resortu zdrowia. Pierwszym krokiem ku nowym wyzwaniom było powołanie w 1990 r. w każdej gminie, a także w Mieście Suwałki ośrodka pomocy społecznej.

 

Z okazji 30-lecia działalności Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach przygotował wystawę prezentującą historię i rozwój infrastruktury Ośrodka. Prezentacja wystawy planowana była na listopad 2020 r. z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, jednak pandemia wirusa COVID-19 pokrzyżowała plany. Uroczyste otwarcie odbyło się 20 stycznia 2021 r.  w obecności Romana Rynkowskiego, zastępcy Prezydenta Miasta Suwałk i Leszka Lewoca, dyrektora MOPR w Suwałkach.

 

2 Komentarzy

Rotgar

20/01/2021

31 lat temu pewna teczka poszła z dymem w piecu o pomarańczowych kaflach. "Ktoś" uznał, że pewne sprawy powinny być zakończone. "Drogi" Panie LL. wiesz o jakie śledztwo przeciw Tobie chodziło. Dali Ci szansę i przyznaję, że się rehabiltujesz. Obaj będziemy pamiętać, nie zapomnimy, ale może inni wyniosą z tego dobrą naukę. Pozdrawiam. Niestety, wciąż żyję...

mietek

20/01/2021

 Czy człowiek zamaskowany może przyjść "pooglądać"...? 

Dodaj komentarz