Skradzione w Hiszpanii auta odnalezione na terenie powiatu suwalskiego

odzyskano cztery toyoty, utracone na terenie Hiszpanii

 

Dzięki wspólnym działaniom suwalskich policjantów, funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Zarządu w Warszawie CBŚP odzyskano cztery toyoty, utracone na terenie Hiszpanii, warte łącznie ponad pół miliona złotych.

 

Suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie ustalili, że na jednej z posesji na terenie powiatu suwalskiego może znajdować się toyota utracona w Hiszpanii. Ustalenia mundurowych potwierdziły się podczas przeszukania posesji. Dalsze czynności policjantów doprowadziły do kolejnych miejsc na terenie powiatu suwalskiego, gdzie znajdowały się trzy toyoty pochodzące również z przestępstwa na terenie Hiszpanii. Łączna wartość odzyskanego mienia wynosi ponad pół miliona złotych. We wszystkich pojazdach stwierdzono ingerencję w pola numerowe oraz tabliczki znamionowe. 


Funkcjonariusze do sprawy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu suwalskiego oraz zabezpieczyli 48 tysięcy złotych. 57 i 40–latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Decyzją sądu starszy z mężczyzn trafił na dwa miesiące do aresztu, a młodszy został zwolniony za poręczeniem majątkowym w wysokości 100 tysięcy złotych i oddany pod policyjny dozór. Za przestępstwo paserstwa mienia znacznej wartości kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz