Kierowca autobusu zasłabł - interweniowali nastolatkowie i opiekunka

Kierowca autobusu zasłabł podczas jazdy

Dwóch młodych pasażerów autobusu szkolnego oraz ich opiekunka to prawdziwi bohaterowie - ich błyskawiczna reakcja, po tym jak kierowca zasłabł podczas jazdy zapobiegła tragedii z udziałem autokaru w okolicach Olecka.

 

Informacja o groźnej sytuacji do oleckich policjantów dotarła w poniedziałek (14.06) po godz. 08:00. Kiedy na miejsce pojechali funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący autobusem szkolnym zasłabł za kierownicą, a pojazd został zatrzymany przez osoby nim podróżujące. Niestety pomimo udzielonej szybko pomocy medycznej 63-latek zmarł.

 

W toku podjętych dalszych czynności przez policjantów okazało się, że mogło dojść do większej tragedii. Jednak szybka i odważna reakcja dwóch nastolatków jadących do szkoły oraz ich opiekunki pomogła jej uniknąć. Kiedy kobieta oraz 13 i 15-latek zauważyli co dzieje się z kierowcą natychmiast zareagowali - wyrzucili bieg i nacisnęli na hamulec. Dzięki temu autokar zatrzymał się bezpiecznie na drodze.

1 Komentarzy

W antycznej tragedii była jedność czasu, miejsca i akcji. W wiadomości zabrakło określenia miejsca, a własciwie miejscowości, gdzie wydarzyła się tragedia.

Dodaj komentarz