Zatrzymali trzech kierowców na "podwójnym gazie"

wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców

Suwalscy policjanci w miniony weekend wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców. 

 

Pomimo licznych apeli nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych na terenie gminy Rutka Tartak. W piątek, policjanci z posterunku w Rutce Tartak, zatrzymali do kontroli 42- latka kierującego fordem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

 

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę do kontroli drogowej w gminie Przerośl. Badanie stanu trzeźwości 44-latka, kierującego volkswagenem, wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że 44-latek ma sądownie cofnięte uprawnienia do kierowania. Za prowadzenie pojazdów, pomimo cofniętych uprawnień, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

 

Niechlubnym rekordzistą w tym towarzystwie okazał się 42-latek, który w niedzielę po południu, kierował fiatem, w gminie Suwałki. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ten kierowca również jechał bez uprawnień. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz