Lipiec
29
piątek
godzina:
18:00

Mamry Festival Węgorzewo 2022

data zakończenia:
Węgorzewo

 

Po dwuletniej przerwie wraca  koncertowe granie na Plażę Mamry. W dniach  29-30 lipca 2022 w Węgorzewie  zagra Mamry Festival czyli dwa dni niesamowitej zabawy przy najlepszej muzyce w wykonaniu najlepszych polskich DJ-ów i raperów.

 

Na głównej scenie festiwalowej wystąpią min. :  GROMEE,  MATYS,  SMOLASTY, SKYTECH,  TRIBBS.

 

GROMEE - najpopularniejszy Producent Muzyczny i DJ w Polsce. Reprezentant Polski w 63 Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Autor wielu przebojów,  które zna nie tylko Polska ale i Europa. Jest jednym z najchętniej słuchanych artystów w serwisach streamingowych. Jego utwory w serwisie YouTube odsłuchanie zostały już ponad 200 000 000 razy. W swojej karierze współpracował z wieloma wybitnymi zagranicznymi artystami ale i również z polskimi gwiazdami m.in Beatą Kozidrak, Reni Jusis, Anią Dąbrowską, Edytą Górniak zespołem Golec uOrkiestra. Jego ostatnia  współpraca z Wokalistką INNA ( popularną gwiazdą muzyki dance) zaowocowała kolejnymi dużymi sukcesami muzycznymi. Gromee jest nie tylko producentem muzycznym ale również DJem. Regularnie koncertuje po całej Polsce z zespołem. Miał okazję dzielić scenę z takimi artystami jak : Mariah Carey, Elton John, David Guetta czy Enriqe Iglesias. Dla Gromeego muzyka nie ma granic, dlatego też postanowił stworzyć widowisko łączące różne gatunki muzyki. Koncert Orcheston to  największe przeboje muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach.

 

MATYS -  czyli Jacek. Tej postaci na  Polskiej scenie klubowej nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Starsi słuchacze nie mogą zapomnieć szacownego dj’a pochodzącego ze Śląska który jako jedyny Polak doczekał się współpracy z największymi jak na owe czasy artystami !!! Pierwsze kroki w dj-ce stawiał w małych klubach w towarzystwie bardziej doświadczonych przyjaciół... Wytrwałość ta przyczyniła się do obsady rezydentury w klubie ”Galeria”. To w tym miejscu nastąpila jego największa przemiana za sprawa zaproszenia do Polski w 2002 roku niemieckiego producenta, gwiazdy wielkiego formatu na owe czasy a mianowicie Marc’a Van Linden’a.  Tak narodziła się przyjaźń i partnerstwo a  efektem stały się wspaniale produkcje. 

 

SKYTECH -znany na międzynarodowej scenie EDM z utworów i kolaboracji z artystami takimi jak R3hab, Headhunterz, Bassjackers czy Yves V, które zebrały blisko pół miliarda wyświetleń i regularnie pojawiają się w setach m.in. Tiësto, David Guetta czy Martin Garrix. W 2018 był drugim najczęściej słuchanym polskim artystą na Spotify zaraz po... Fryderyku Chopinie, a a w 2019 został wybrany DJ'em nr 1 w Polish DJs Chart. Wraz z Maro Music roztańczył Sanah w hitowym remixie 'Invisible Dress', który bardzo szybko podbił polskie radia i serca słuchaczy.

 

SMOLASTY -  Norbert Smoliński to wokalista, raper, autor tekstów i producent muzyczny. Urodził się w 1995 roku w Warszawie. W 2016 roku wydał mixtape pod tytułem „Mr Hennesy", a rok później minialbum „Jestem, byłem, będę". Został  zaproszony do piątej edycji akcji Młode Wilki serwisu Popkiller, której celem było  prezentowanie szerszej publiczności nowych raperów i producentów ze środowiska hiphopowego. Pierwszy długogrający album Smolastego - „Fake Love" ukazał się 7 września 2018 roku. Promowały go single „Antidotum", „Do Końca" oraz „Uzależniony". Ten ostatni powstał z gościnnym udziałem Otsochodzi i miał  już ponad 33 miliony wyświetleń na kanale YouTube. W lutym 2019 roku Smolasty supportował występ amerykańskiej raperki Nicki Minaj w łódzkiej Atlas Arenie. Smolasty współpracował między innymi z duetem producenckim MXF, Kubanem czy Białasem. Otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk za Fonograficzny debiut roku 2018

 

TRIBBS -  producent muzyczny z Polski wziął na warsztat klasykę polskiej muzyki popowej - "Bal wszystkich świętych" Budki Suflera. Cover utrzymany jest w stylistyce slap-house na wzór zachodniego trendu, który "odświeża" znane piosenki i wkłada je w szaty stylistyczne klubowej muzyki 2021 roku. Jest to pierwszy raz, kiedy taka formuła wchodzi na polski rynek. Klip do "Balu wszystkich świętych" osiągnął w nieco ponad miesiąc  3,7 miliona wyświetleń i zdobywa duża popularność na Tiktoku, gdzie powstało ponad 7500 filmików z użyciem tego utworu. 

                 

Mamry Festival 2022 będzie osadzone w klimatach gier retro. Będzie można więc w przerwie między dobrą zabawą pograć w produkcje znane z dzieciństwa, co będzie  niewątpliwie ciekawym i dodatkowym  urozmaiceniem.  Dodatkowo, po raz pierwszy w historii nazywającego się kiedyś Beach Party Węgorzewo eventu, uruchomione zostanie pole namiotowe – i to bezpłatnie! Planowane są dwie sceny: pierwsza z nich – MAMRY  – będzie zachęcać topowymi artystami polskiej sceny EDM, ale nie tylko,  także rap, pop.  Z kolei druga scena, SCENA ŚWIĘCAJTY,  która ma zostać zbudowana pod namiotem, będzie skupiona na młodych, rodzimych talentach. Organizatorem  Festiwalu jest WSSK Węgorapa. Współorganizatorem Gmina Węgorzewo i WCK.

 

Bilety na Mamry Festival 2022 są już dostępne. W tym momencie bilet jednodniowy kosztuje 49 złotych, zaś dwudniowy karnet – 79 zł. Bilety dostępne na stronie  festiwalu i platformie E Bilet.

 

Kalendarium