Udaremnili przemyt 400 tys. paczek nielegalnych papierosów

największy transport nielegalnych papierosów przechwycony w tym roku

 

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa powstrzymała przemyt blisko 400 tys. paczek białoruskich papierosów. Zgodnie z dokumentami, ciężarówka z Litwy miała przewozić elementy domów z drewna.

 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS zatrzymali do kontroli w pobliżu Suwałk ciężarówkę z Litwy. Kierowca, 41-letni Białorusin, przedstawił dokumenty przewozowe, zgodnie z którymi w naczepie miały znajdować się elementy domów z drewna. Zamiast deklarowanego towaru, w naczepie były przewożone specjalnie przygotowane drewniane konstrukcje wypełnione papierosami. W ciężarówce znajdowało się niemal 400 tys. paczek białoruskich papierosów. Rozładunek i dokładne przeliczenie kontrabandy trwało blisko dobę.

 

Gdyby papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby ponad 10 mln zł. Wobec kierowcy ciężarówki wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności do 10 lat. To największy transport nielegalnych papierosów przechwycony w tym roku przez podlaską KAS.

 

Źródło: KAS

2 Komentarzy

Dodaj komentarz